Dünyaya Neler Oluyor, Üçüncü Dünya Savaşının Adı: Armageddon

Dünyaya Neler Oluyor, Üçüncü Dünya Savaşının Adı: Armageddon Üçüncü Dünya Savaşı; Kimine göre saçmalık kimine göre gerçek. Üçüncü dünya savaşının üç semavi dinde de bahsedilen savaş olma olasılığı yüksek, büyük İsrail’i kurabilmek adına, siyonistler tarafından başlatılması olağan olan savaşın adı Armageddon. Bu kavramın her dinde karşılığı var. Hristiyanlar Armageddon, Yahudiler Arz-ı Mevud, Müslümanlar Melhame-i Kübra olarak adlandırıyorlar. […]

Dünyaya Neler Oluyor, Üçüncü Dünya Savaşının Adı: Armageddon

Dünyaya Neler Oluyor, Üçüncü Dünya Savaşının Adı: Armageddon

Üçüncü Dünya Savaşı;

Kimine göre saçmalık kimine göre gerçek. Üçüncü dünya savaşının üç semavi dinde de bahsedilen savaş olma olasılığı yüksek, büyük İsrail’i kurabilmek adına, siyonistler tarafından başlatılması olağan olan savaşın adı Armageddon. Bu kavramın her dinde karşılığı var. Hristiyanlar Armageddon, Yahudiler Arz-ı Mevud, Müslümanlar Melhame-i Kübra olarak adlandırıyorlar. Armageddon dünyaya yerinden oynatacak, insanların büyük çoğunluğunun yok olacağı büyük yıkım olarak görülüyor. İslami kaynaklarda belirtilen alametler yorumlandığı zaman bu savaşın yakın bir zaman da gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

Eski Ahit’e göre, kıyametten bir süre önce, Mesih’in gelişiyle birlikte Mesih’e tabi olan Yahudiler ve onların düşmanları arasında büyük bir savaş yaşanacaktır. Eski Ahit’te, Yahudilerin büyük kayıplar verecekleri buna rağmen bu savaşı kazanacakları kehaneti yer almaktadır.

Yeryüzünün cennet olması için önce üzerindeki kötü insanlar ortadan kaldırılmalıdır. (Mezmur 37:38) Bu, kötülüğe son verme amacı güden Tanrı’nın Armagedon savaşında yapılacak. Ondan sonra Şeytan 1.000 yıl boyunca hapsedilecek. Bu, kötülerin dünyayı bozmasına izin verilmeyeceği anlamına gelir. Hayatta kalanlar yalnızca Tanrı’nın kavmi olacak.–Vahiy 16:14, 16; 20:1-3.

“ABD’nin etkin gruplarından olan, bir çok bürokrat, istihbaratçı ve uzmanın yanısıra eski ABD Başkanı Ronald Reagan ve Bush’un da mensubu olduğu Evanjelikler de, Armageddon’un çok yakın olduğunu, bu büyük savaşın içinde bulunduğumuz insan nesli tarafından görüleceğine inanırlar. Onlara göre, bugünkü İsrail ordusu, yakında Armagedon’da “goyim” (yahudi olmayanlar) ile savaşacak olan ordudur. Dolayısıyla İsrail’in askeri gücünü artırmak ve korumak için ellerinden geldiği kadar çalışırlar.”

Bu anlayışa göre Evanjelikler, Tanrı kelamı olarak Kitabı Mukaddesin edebi manasına inanıyor ve Kitabı Mukaddes’te geçen belli bazı bölümleri İsrail’deki Megiddo ovasında yapılacak olan son büyük savaşı önceden bildirdiği şeklinde yorumluyorlar. Bu son savaş, Kitabı Mukaddes’te İbranice Armagedon diye geçiyor. Armagedon ‘Megiddo tepesi’ anlamına geliyor. Yani bu savaşın İsrail’deki Megiddo ovasında gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Bu inanışa göre: Armagedon, ancak ve ancak Yahudilerin bir millet olarak “Eretz İsrail” (Vaat edilmiş toprakları kapsayan büyük İsrail)de yeniden bir araya gelmelerinden sonra gerçekleşecektir…

Pepsi’nin açılımını söyleyeyim size;
Pay Every Penny for Strong Israil.
Her kuruşunu güçlü İsrail için öde.

Ariel, Coca Cola gibi şirketler İsrail bazlıdır. Kazançları İsrail ordusuna ve İsrail’e gider.

Armageddon
Armageddon

İlluminati ile alakası da bu işte. Kapitalist şirketler insanlardan sömürdükleri paralarla İsrail’i destekliyorlar.

Evanjelikler, Yahudilerin Tanrı’nın tek seçilmiş kulları olduğuna ve onlara Tanrı’nın dünyevi iyilik, kendilerine ise uhrevi saadet vaat ettiklerine inanıyorlar. Tanrı kendilerine uhrevi saadet vaat ettiği için bu Hıristiyan siyonist gruplara mensup olanlar kendilerini Yeniden Doğmuş Hıristiyan olarak tanımlamakta ve Armagedon’u görmeyeceklerine, ve bu dönemdeki acıların hiçbirini çekmeyeceklerine inanıyorlar. Çünkü onlar kendilerinin Tanrı tarafından gökyüzüne yükseltileceklerine inanıyorlar. Aynı zamanda bu Hıristiyan gruplar kendilerini Armagedon savaşı öncesinde, o zamandaki felaket ve acılardan ayrı tuttukları, kendilerinin muaf tutulduklarına inandıkları için onlara Türkçe’de “muafiyetçi” denilmesi uygun görülüyor.

Kitabı Mukaddes’te bildirildiğine inanılan, yedi aşama şunlar:

– Yahudilerin Filistin’e geri dönmeleri.

– Yahudi Devletinin kurulması.

– Dünyanın, İsrailoğulları dahil, tüm uluslarına İncil’in vaaz edilmesi.

– Rapture (Vecd). Kilise’ye iman edenlerin Cennet’e yükseltilmesi.

– Turbulasyon (Felaket dönemi). Yedi yıl sürecek olan felaket dönemi. Bu dönemde, Yahudiler ve diğer imanlılar zulüm görecekler. Ancak yine bu dönemde iyilerle Deccal önderliğindeki kötüler savaşacaklar.

– Armagedon savaşı. İsrail’deki Megiddo ovasında yapılacak savaş.

– Deccal ve ordusunun yenilmesi ve Mesih’in krallığını kurması. Krallığın başkenti Kudüs olacak. Krallık Yahudiler tarafından yönetilecek. Bu Yahudiler Mesih’e bağlanacaklar ya da Hıristiyanlığa dönüş yapacaklar.

İslam’a göre olacaklar:

– İslam kaynakları 70.000 Yahudi’nin Deccal’e tabi olacağını yazar. Deccal’in çıkışı ve İsa’nın ikinci defa avdet etmesinden önce Mehdi’nin çıkışı olacaktır. Bu çıkışın hemen öncesinde çok büyük ve çok kanlı bir savaş olacaktır. Bu savaşın gerçekleşeceği yer;

“atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği” haber verilen Amik Ovası (Hatay)’dır.

Burada 80 tümen İslam ordusu ile 80 tümen kafür ordusunun yani bir milyona bir milyonluk iki ordunun birbirine gireceğine inanılmaktadır. 80 tümenlik İslam ordusunun 17 tümeninin tamamen Türkler’den oluşacağı belirtilmiştir. 80 tümenlik İslam ordusunun komutanlığını Mehdi yapacak ancak kendisinden çok az kişi haberdar olacak; herkesçe bilinmeyecektir.

– ABD başkanı Ronald Reagan, 1980 ve 1983’deki konuşmalarında Armageddon’u telaffuz etmiş, “Armageddon’u yaşayacak nesil biz olabiliriz” demiştir.

– Ünlü Nakşibendi şeyhi Muhammed Nazım Kıbrısi ise Armageddon’un hicri 1433 (miladi 2012) yılında olacağının beklendiğini açıklamıştır.

 

Dediğimiz gibi kimine göre fantazi kimine göre gerçek. Değerlendirmek, araştırmak sizin.

Öğretmenler İçin

Kaynakça

makale
makale

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM