Kudüs’ün Bilinmeyenleri

Kudüs’ün Bilinmeyenleri Kudüs’ün Bilinmeyenleri Kudüs, üç semavi din olan Hristiyanlık, Musevilik ve Müslümanlık için kutsal olarak kabul edilen ve Filistin sınırları içerisindeki bir şehirdir. Şehrin ilk akla gelen yapısı ise Mescid-i Aksa’dır. Günümüzde hala insanoğluna yaşam olanağı sağlayan en eski şehirlerden de biridir. Kudüs’te Saklı Olan Kutsal Hazineler Kudüs’te saklı olduğu düşünülen hazineler arasında Hazreti Musa’ya […]

Kudüs’ün Bilinmeyenleri

Kudüs’ün Bilinmeyenleri

Kudüs’ün Bilinmeyenleri Kudüs, üç semavi din olan Hristiyanlık, Musevilik ve Müslümanlık için kutsal olarak kabul edilen ve Filistin sınırları içerisindeki bir şehirdir. Şehrin ilk akla gelen yapısı ise Mescid-i Aksa’dır. Günümüzde hala insanoğluna yaşam olanağı sağlayan en eski şehirlerden de biridir.

Kudüs’te Saklı Olan Kutsal Hazineler

Kudüs’te saklı olduğu düşünülen hazineler arasında Hazreti Musa’ya ait kişisel eşyalar ve bu eşyaları barındıran sandık bulunuyor. Bu sandık, Ahd-i Atik Sandukası olarak adlandırılmaktadır. Tarihi kaynaklara göre son olarak Asma Bahçelerini yaptırtan Babil İmparatoru Buhtunnesar’ın Kudüs’ü işgali öncesinde görülmüştür ve bu tarihten itibaren bir daha bulunamamıştır.

Süleyman Tapınağı Nedir? Yeniden Yapılacak Mı?

Süleyman Tapınağı, Kudüs sınırları içerisinde inşa edilen ilk Yahudi tapınağı olma özelliğine sahiptir. Tapınağın yeniden inşa edilmesi konusunda spekülasyonlar olsa da, mevcut alanda 2007 yılından beri süregelen arkeolojik kazılar gerçekleştirildiğinden ötürü, şimdilik bu imkânsız olarak betimleniyor.

Gizli Örgütlerin Kudüs Planı

Kudüs hakkında yapılan ve medyaya sızan haberlerin büyük bir çoğunluğu İsrail ve Kudüs’ün Yahudileştirilmesi ile ilgilidir. Yeryüzüne gönderilen ilk kitap olan Yahudilere ait Tevrat’ın izinden gidenler, Kudüs’ü de kendi toprakları olarak görüyor ve kendilerinin olduğu inandıkları topraklarını yeniden elde etmek için çalışmalarına devam ediyorlar.

makale
makale

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM