Kırışıklıklar İçin En İyi Yöntem Botoks Mu?

Kırışıklıklar İçin En İyi Yöntem Botoks Mu? Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte yüzler gülmeye başladı. Tabi bayanların endişesi olan güzellik konusu da tekrar gündeme geldi. Aynı anda hem kavurucu sıcaklar hem de artan mimik kullanımıyla cildimizde kırışıklık oluşma riski oldukça yüksek. Buna karşı uzmanların tavsiyesi ise asıl amacı yaşlanmaya karşı koruma sağlamak olan önleyici botoks […]

Kırışıklıklar İçin En İyi Yöntem Botoks Mu?

Kırışıklıklar İçin En İyi Yöntem Botoks Mu?

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte yüzler gülmeye başladı. Tabi bayanların endişesi olan güzellik konusu da tekrar gündeme geldi. Aynı anda hem kavurucu sıcaklar hem de artan mimik kullanımıyla cildimizde kırışıklık oluşma riski oldukça yüksek. Buna karşı uzmanların tavsiyesi ise asıl amacı yaşlanmaya karşı koruma sağlamak olan önleyici botoks oldu. Oldukça sık tercih edilen ve sizi güneş ışınlarının sıcağı, kırışıklıklar gibi risklerden korurken aynı zamanda kısıtlamaları da en aza indiren önleyici botoks, cildi şekil bozukluğuna uğratmadan zararlı etkenlerden muhafaza edebiliyor.

KIRIŞIKLIK SEBEBİ; GÜNEŞ

Yaz ayında kırışıklıklara yol açan en önemli etken güneş ışınlarıdır. Yirmili yaşlardan itibaren uygulanabilir olan botoks kırışıklıkları önlemekle kalmıyor, oluşmaya başlamış olanlarında tedavisinde kullanılabiliyor. Özellikle de kırışıklıkların oluşmaya başladığı yaş grubuna gelmişseniz bu seçenek sizin daha da cazip gelebilir. Yakıcı güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıklardan şapka veya güneş kremi seçeneklerle korunmaya çalışmak size bir yere koruma sağlayacaktır. Bunun yerine botoks yapımında kullanılan toksinin cildinize ufak dozlarda uygulanmasıyla hem yüz ifadelerinizde aksama olmadan normal yaşantınıza devam edebilir hem de korkulu rüyalarınızı önleyebilirsiniz.

İlk bakışta botoks birçok bayan için başvurulacak son seçenek gibi gelebilir ama er ya da geç doğal yöntemlerin size bir yere kadar yardımcı olacağı ve dışarıdan destek almanız gereken bir zamanın geleceğinin bilincinde olmalısınız. Siz de güzel bir orta yaş evresi istiyorsanız birtakım önlemleri şimdiden almanız gerekiyor. Fakat yine de mevzu bahis olan botoks yöntemi size kalıcı bir koruma sağlamıyor. Ortalama 4-6 ay arası koruma sağlayan botoksun sonrasında etki gösterebilmesi için yeniden cilde uygulanması gerekiyor. Bunu bir nevi sezonluk koruma olarak da görebilirsiniz. Deneyenlerin çoğu tekrar memnun kalmış olmalı ki tekrar uygulamaya katılıyorlar. Ne dersiniz, denemekten zarar gelir mi?

Sağlık Haberleri
Sağlık Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM