Nasıl Kilo Alınır, Kilo Almak İsteyip Kilo Alamayanlara Öneriler

Nasıl Kilo Alınır, Kilo Almak İsteyip Kilo Alamayanlara Öneriler ” Kilo Almak İstiyorum! ” Diyenlerden Misiniz? Herkes fazla kilolarından yakınır. ” Aşırı kiloluyum, kilo vermem gerekiyor, Kilolarım sağlığımı rahatsız ediyor.” şeklinde son zamanlarda çok fazla kilolu kişilerin ağızlarında olan hatta az kiloya sahip olup animasyon filmlerindeki ” Barbie ” bebeğe benzemek için belini çok çok […]

Nasıl Kilo Alınır, Kilo Almak İsteyip Kilo Alamayanlara Öneriler

Nasıl Kilo Alınır, Kilo Almak İsteyip Kilo Alamayanlara Öneriler

” Kilo Almak İstiyorum! ” Diyenlerden Misiniz?

Herkes fazla kilolarından yakınır. ” Aşırı kiloluyum, kilo vermem gerekiyor, Kilolarım sağlığımı rahatsız ediyor.” şeklinde son zamanlarda çok fazla kilolu kişilerin ağızlarında olan hatta az kiloya sahip olup animasyon filmlerindeki ” Barbie ” bebeğe benzemek için belini çok çok incelten kişilere rastlıyoruz. Aslında bu aşırı kilolardan çok kilo alamayanların sayısının da çok fazla olduğunu bilmiyoruz. Herkes kilonun kolayca alındığını zayıf olan kişiler hakkında ”Nasıl bu kadar zayıf?” diye iç yanan çokça insan var.

Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Bazı insanlar kişisel sebeplerden hatta sağlık problemlerinden dolayı zayıf olabilir. Beslenmelerini düzensiz yapma alışkanlığı, uzun zaman öğün atlama ve yemekleri beğenmeme ve besinleri tam olarak tüketmeden sofradan kalkma alışkanlığına sahip kişilerin kilo alamadığı belirtiliyor. Ayrıca çok aşırı fiziksel aktivitede bulunan kişilerin enerjilerin çok azalmasından dolayı kilo alamadıklarının bir başka kanıtı. Kilo almak için uzmanların önerisi ise kaloriden ve karbonhidrattan geçiyor. Bir günde alınacak olan kalorinin karbonhidrat şeklinde alınması fakat yağ olarak değil protein olarak ve sağlıklı olarak da alınması belirtiliyor. Eğer kilo alışı farklı şekilde alınırsa bu sefer ise kiloların verdiği farklı semptomlar vücuda zarar verecek şekilde rahatsızlıklara yol açabilir. Sağlıklı kiloya ulaşacağım derken, sağlığınızdan da olabilirsiniz. Bu yüzden alınacak olan kilonun protein ağırlıklı olarak alınması en çok bilinmesi gereken konulardan biri olarak yer alıyor.

Sağlıklı Kilo Almak İstiyorum!

Bir günde alınan 500 kalorinin vücutta 0.5 kilogram ağırlık sağladığını uzmanlar belirtiyor. Çok zayıf ve kilo almak için çırpınan kişilere ise bu kalorinin aşamaya ayrılarak yapması tavsiye ediliyor. Kalori alımında Hayvansal ve Bitkisel yağların önemi varken, kuruyemişlerinde kalori önemi çok fazla gibi gözüküyor. Balık ve et yağlarının kalorisinin çok zengin olduğu örnek olarak 100 g balık yağının 910 kalori sağladığı belirtiliyor. Ayrıca bir avuç bademin 161 kalori olduğu belirtiliyor. İyi ve sağlıklı kilo almanın yolu üstte de belirttiğimiz gibi gerekli kalorinin alınmasından sonra artışın başlayacağı protein ve karbonhidrat bakımından ise sağlıklı kiloya ulaşılacağı belirtiliyor. Ayrıca her öğününüzün aralarında altta verdiğimiz kuruyemişlerin yanında meyveler yiyebilir özellikle sağlıklı atıştırmalık olan yoğurt, üzüm suyu, ekmeğe fıstık ezmesi gibi şeyler sürebilirsiniz. Kuruyemişlerden ise fındık, ceviz ve badem’in besin değerlerinin yüksek olduğu bilinmekte olan bir diğer bilgi.

Hangi besinler kilo aldırır? Kilo aldıran besinleri aşağıda maddeler halinde size aktaracağız.

Kilo Aldıran Bazı Besinlerin Listesi

+ Balık Yağı
+ Patates
+ Fındık
+ Badem
+ Tereyağı
+ Yumurta
+ Kuzu ciğeri
+ Susam
+ Ceviz
+ Avokado
+ Keten tohumu yağı

Öğretmenler İçin

Sağlık Haberleri
Sağlık Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM