Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? Hemen hemen herkesin hatta küçük çocukların bile elinden düşüremediği akıllı telefonlar günlük hayatımızı kolaylaştırmış olsa da şarjın belli saat dilimleri arasında tükendiğini ve bu konuda bizleri mağdur bıraktığını biliyoruz. Henüz bu konu için üreticiler %100 bir çözüm üretememiş olsa da gün içerisinde mağdur kalmayacağınız şekilde alınan önlemler ve yapılan […]

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Hemen hemen herkesin hatta küçük çocukların bile elinden düşüremediği akıllı telefonlar günlük hayatımızı kolaylaştırmış olsa da şarjın belli saat dilimleri arasında tükendiğini ve bu konuda bizleri mağdur bıraktığını biliyoruz. Henüz bu konu için üreticiler %100 bir çözüm üretememiş olsa da gün içerisinde mağdur kalmayacağınız şekilde alınan önlemler ve yapılan metotlar ile pil süresini uzatmak mümkün gibi görünüyor. Akıllı telefonların şarjı tamamen bitmeden şarj edilmemeli önerisi artık mazide kaldı diyebiliriz. Denenmiş ve olumlu sonuç alınarak gözlemlenmiş bir testte telefonunuzu %40 iken şarja takarsanız daha fazla dayanabildiğini göreceksiniz.

TELEFONUN ŞARJ ÖMRÜNÜ ARTTIRMAK

Telefonun şarj ömrünü arttırabilmek adına bazı ayarları yapmak zorundasınız. Çevrenizden duyduğunuz kulaktan dolma yanlış bilgiler sizi yanıltabilir. Telefonu titreşime alarak daha fazla pil ömrü olabileceği düşünülür fakat titreşim daha fazla enerji tüketir. Akıllı telefona sahipseniz arka planda kalan uygulamaları mutlaka kapatmalısınız. Çünkü şarjın bitmesine yardımcı olan en büyük etkenlerden birtanesidir.Wifiyi kapatmak ise yüksek derecede enerji tüketimini azaltabilir.

Bunların yanı sıra telefonunuzun şarj ömrünü artırabilmek için çeşitli uygulamalarda etken olabilir. Facebook, twitter, whatsapp gibi popüler uygulamaların bildirimlerini kapatırsanız sizin için sağlıklı olucaktır.Bu uygulamalar şarjı hızla tüketmekte. Günlük hayatınızdaki çoğu işlemleri artık teknoloji sayesinde akıllı telefonlardan yaptığımız için yarı yolda kalmak istemezsiniz. Teknik olarak android sistemlerinde google play store hesabından batter doctor isimli programı araştırıp indirebilirsiniz.Şarj ömrünüzü biraz daha uzatıcak olan bu program , batarya hakkında da sizlere detaylı bilgiler göstermektedir.

Hayatımızda hızla yer edinmesiyle beraber akıllı telefonlar üzerinden oyun oynayıp, araştırma yapabiliyoruz. Bunlarda yetmezmiş gibi anlık mesajlaşma gibi uygulamamarla eğlenceli vakit geçirebiliyoruz. Doğal olarak bütün bunların bir karşılığı olmak zorunda ki oda vaktimizin çoğununu elimizden düşürmediğimiz telefonların şarj ömrü oluyor sanırım. Bahsetmiş olduğumuz teknik ve püf noktaları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu sayede pil ömrünü uzatmak mümkün olucaktır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM