Akıllı Telefonlarda Isınma Problemi Neden Kaynaklanır?

Akıllı Telefonlarda Isınma Problemi Neden Kaynaklanır? Milyarlarca satılan ve milyonlarca insanın kullandığı Android akıllı telefonların ısınması ve telefon performansına yansıması bu tür cihazların en büyük derdi diyebiliriz. Hiçbir şekilde işlem yapılmasa bile saatler içerisinde ısınan ve elle tutulamayacak duruma gelmesi şaşırtıcı bir durum olsa da genellikle fazla performans isteyen oyun ve uygulamaların kullanımı sonucu meydana […]

Akıllı Telefonlarda Isınma Problemi Neden Kaynaklanır?

Akıllı Telefonlarda Isınma Problemi Neden Kaynaklanır?

Milyarlarca satılan ve milyonlarca insanın kullandığı Android akıllı telefonların ısınması ve telefon performansına yansıması bu tür cihazların en büyük derdi diyebiliriz. Hiçbir şekilde işlem yapılmasa bile saatler içerisinde ısınan ve elle tutulamayacak duruma gelmesi şaşırtıcı bir durum olsa da genellikle fazla performans isteyen oyun ve uygulamaların kullanımı sonucu meydana gelmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman ise çok fazla alternatif yok diyebiliriz çözüm için. Kullandığınız uygulamaları kapatmalı yada akıllı telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız gerekmekte. Bu tarz ısınma problemleri için bir kaç tane daha alabileceğiniz önlemler var tabiki.

TELEFON ISINMASINA KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER

Telefonunuzda mevcut bulunan ve telefon işlemcinizi sürekli meşgul edicek uygulamalardan uzak durmalısınız, onları kaldırarak ilk önlemenizi almış sayılabilirsiniz. İnternette dolaşmak için wifi uzun süre açık kalmış olabilir. Ekran parlaklığını çok açık kullanıyor ve akıllı telefonunuzla gereğinden fazla oyuna zaman harcıyor olabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde hava sıcaklıklarından dolayı dahi telefonunuz aşırı derecede ısınmaya maruz kalabilir. Sayısız bir şekilde bu sebepleri arttırmak mümkün, ihtimaller oldukça fazladır. Örneğin kamera ile çekim yapmak istiyorsunuz. Çekim yaparken fotoğrafların MP değerlerinin düşük olması ısınmanın az da olsa önüne geçmektedir. Buna dikkat etmelisiniz.

Akıllı telefonlarınızda android sistemini fazlasıyla yoran uygulamaları kaldırarak performansın artmasına ve hemen sonrasında virüs taraması yapmanız da size yardımcı olucaktır. Bu tür küçük önlemler almanıza rağmen hala telefonunuzda aşırı ısınma problemi yaşıyor iseniz bataryasını ya da şarj cihazınızı değiştirmeniz gerekebilir. Orjinal şarj aleti kullandığınızdan emin olmalısınız. Genelde telefonu aldığı hasarlardan korumak adına kullanılan kılıflarda ısınmada büyük rol oynar. Kalitesiz ürünlerde havasızlıktan şişme ve çabuk ısınma meydana gelebilir. Önemli bir başka detay ise telefonunuz şarjda iken kesinlikle cihazınızı kullanmamalısınız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM