Elektronik Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Teknolojik Alışverişte Püf Noktalar Ülke genelinde teknolojinin gelişmesi ile ilgili bir anket yapılacak olsa hepimizin tahmin ettiği gibi en popüler cevap “Gün geçmiyor ki teknoloji sürekli bir adım ileri gitmesin” gibi bir söz olurdu. Her geçen gün bir önceki günü aratmayacak yeni model cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve daha birçoğu […]

Elektronik Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Teknolojik Alışverişte Püf Noktalar

Ülke genelinde teknolojinin gelişmesi ile ilgili bir anket yapılacak olsa hepimizin tahmin ettiği gibi en popüler cevap “Gün geçmiyor ki teknoloji sürekli bir adım ileri gitmesin” gibi bir söz olurdu. Her geçen gün bir önceki günü aratmayacak yeni model cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve daha birçoğu üretiliyor. Tabi herkes tarafından beğeni gören bu yeni modellerin fiyatı her zaman pekte yüz güldürücü olmayabiliyor. Halkın yeni nesil cihazların en uygun fiyata alabilme isteğiyle teknolojinin gelişimi birbirlerine ters orantılı gidiyor olsa bile yine de bu bizi daima en yenisini almaktan geri koymuyor.

CİHAZI İLK ÇIKTIĞINDA ALMAK MANTIKLI MI?

Bazen gerçekten ihtiyaç duyulduğundan bazen yenileme isteğinden bazen ise sadece gelip geçici bir hevesten dolayı teknolojinin yeni meyvelerine el uzatıyoruz. Fakat marka takıntısı veya yeni bir model alana kadar hiç kullanmayacağınız ama yine de kulağa ilgi çekici gelen bir özelliğinden dolayı aldığımız bu cihazın bize maliyeti oldukça fazla olacaktır. Özellikle de peşin alınmayan ürünler uzun vadede bize daha pahalıya mâl olacak ve ederinin çok üzerine çıkacaktır. Hâlbuki birkaç aylık bir sabırla hem cihaz için gereken ücret hazırlanabilir hem de cihazın ücreti ilk çıktığı gününkinden daha makul bir seviyeye gelebilir. Biraz sabır ve arzulara vurulan ufak bir gemle maddi anlamda gayet rahatlayabilir ve hatta bu sabır sayesinde alışverişinizde kazançlı çıkabilirsiniz.

Sabırdan konu açılmışken belirtmemiz gereken önemli unsurlardan diğeri de almak istediğiniz ürünü, haftanın belirli günlerinde bazı cihazları indirime alan teknoloji marketlerini takip etmektir. Buna benzeyen bir diğer durum ise internet üzerindeki bazı alışveriş sitelerinde yine aynı şekilde bir indirimin söz konusu olabilme olasılığıdır. Sadece zamanınızdan ufak bir fedakarlık yaparak faizden ve gereğinden fazla ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Elbette bu duruma zıt düşen ve zaman geçtikçe daha değerli bir hal alan ürünler de mevcut olabiliyor. Benim size tavsiyem ise alışverişlerde daha dikkatli olmanız ve yeri geldiğinde bahsettiğimiz püf noktalardan faydalanmanızdır.

Öğretmenler İçin

Teknoloji Haberleri
Teknolojik Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM