Facebook, Twitter, Youtube, WhatsApp bağlanmıyor, sorun var, giriş yapılamıyor

4 Kasım gece yarısından itibaren dünyanın en çok ziyaretçiye sahip sosyal ağları Facebook ve Twitter’a giriş yapılamıyor. Ayrıca internet üzerinden mesajlaşma ve iletişim kurma programı whatsapp da bağlanmıyor. Video sitesi Youtube,erişim sorunu da devame diyor.

Facebook, Twitter, Youtube, WhatsApp bağlanmıyor, sorun var, giriş yapılamıyor

Facebook, Twitter, Youtube, WhatsApp bağlanmıyor, sorun var, giriş yapılamıyor

Geçtiğimiz haftalarda birkaç kez yaşanan sosyal medya sitelerine erişim sorunu kısa süreli olmakla birlikte birkaç saat içerisinde çözülüyordu. Ancak dün gece daha büyük bir erişim sorunu yaşandı. Saatlerdir sosyal ağlara erişim, bağlantı sağlanamıyor. Giriş yapılamıyor. Facebook ve Twitter’a gece erişim sağlayamayan kullanıcılar sabah saatlerinde sorunun ne olduğu konusunda bir açıklama beklerken ilgili sitelerden bu konuda herhangi bir açıklama gelmedi.

BAĞLANTI SORUNU DEVAM EDİYOR

Facebook, Twitter, Youtube internet sitelerine bağlantı sorunu devam ediyor. İnternet sitelerine erişim sağlanamıyor. Sosyal medya siteleri ile birlikte erişim sağlanamayan diğer bir uygulama da WhatsApp programı. WhatsApp’a da gece saatlerinden itibaren bağlanılamıyor, mesaj gitmiyor, iletişim kurulamıyor. İnternet bağlantısı ile çalışan WhatsApp uygulaması milyonlarca kullanıcı tarafından telefona indirilen program ile çalışmakta olup internet olmadığında uygulama çalışmıyor. WiFi ağları ile WhatsApp  uygulaması ve diğer sosyal medya sitelerine de giriş sağlayamayan kullanıcılar sorunun kaynağını ve erişim sağlamanın çözüm yolunu arayışı içindeler.

SKYPE ÇALIŞMIYOR

Facebook, Twitter, Youtube ile WhatsApp  uygulamasında yaşanan erişim sorununa dünyaca ünlü iletişim program uygulaması Skype’de katıldı. Skype erişimi de sabah karşı yaşanan sebebi belli olmayan bir durumdan dolayı sağlanamıyor. Bu kadar büyük bir sorun, bağlanamama ve erişim problemi daha önce yaşanmamıştı.

HDP OPERASYONU

HDP milletvekillerinin gözaltına alınması, emniyet birimlerince yürütülen soruşturmalar nedeniyle sosyal medya ve iletişim kanallarına erişim engeli getirildiği iddialarında bulunuldu. Şu anda sosyal medya hesapları ve iletişim programlarına erişim herhangi bir ilde sağlanamıyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM