FETÖ üyelerine Android telefon talimatı, ByLock Iphone’da çalışmıyor iddiası

Kamuda yürütülen soruşturmalar tamamen ByLock üzerinde yoğunlaştı. ByLock kullanan onbirlerce kişinin olduğu kamu haber basınında yer almaya devam ediyor. Apple kullanıcılarının telefonlarında ByLock bulunamadığı iddia edildi. FETÖ üyeleri Android telefon kullanıyormuş.

FETÖ üyelerine Android telefon talimatı, ByLock Iphone’da çalışmıyor iddiası

FETÖ üyelerine Android telefon talimatı, ByLock Iphone’da çalışmıyor iddiası

Gazeteci Abdurrahman Şimşek televizyon programında açıklamalarda bulundu. Şimşek, iphone telefon kullanıcılarında ByLock uygulamasına rastlanılmadığını belirtti. FETÖ üyelerinin özellikle gelen talimat doğrultusunda Android işletim sistemine sahip telefonlar kullandıklarının altını çizdi. Gazeteci Şimşek, soruşturma kapsamında ifadesi alınanların android telefon kullanılması yönünde ifade verdiklerini belirtti.

ANDROİD TELEFON KULLANIN TALİMATI

Abdurrahman Şimşek darbede ByLock uygulaması,  Eagle yazılımı, Tango uygulaması benzeri uygulamaların etkin rol oynadığına dikkat çekti. Şimşek, Hürriyet’te yer alan ve darbede ByLock uygulaması kullanılmadı haberini ise yalanladı. Şimşek’e göre bu tür gizli haberleşme yazılımları darbede kullanıldı. Gazeteci Şimşek MİT’in yürüttüğü soruşturmalarda 30 Temmuz’a ait yazışmaların, haberleşmelerin de tespit edildiği belirtti.

İOS PROGRAM YÜKLEMESİ SINIRLI

Apple modelleri olan telefon ve tabletlere AppleStore haricinde program yüklemesi, kurulumu yapılmamaktadır. Bilgisayardan bir programı iphone telefonlara kuramazsınız. Android telefonlara ise bilgisayardan, internetten uygulama yükleyip kurulum yapabilirsiniz. Iphone telefonlar ile Apple ürünleri İOS sistemini kullanmakta olup bu sistem sadece Apple ürünlerinde kullanılmaktadır. Android telefonlara dışardan virüs bulaşma ihtimali çok yüksekken iphone telefonlarda bu risk sıfıra yakındır. Bahsi geçen ByLock uygulamasının iphone cep telefonları veya Apple ürünlerinde bu yüzden kullanılması zor gözükmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM