LG’nin Yeni Amiral Gemisi, LG G5

LG’nin Yeni Amiral Gemisi, Barselona’da Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan LG’nin yeni amiral gemisi G5’in Türkiye lansmanı bir ay sonra yapıldı. LG G5 ülkLG G5emizde 2800 TL fiyat ile satışa sunuldu. LG G5 diğer G serisi telefonlardan farklı olarak, tasarım yönünden ses açma kapatma tuşları bu sefer cihazın sol tarafında yer almaktadır. Güç tuşu cihazın […]

LG’nin Yeni Amiral Gemisi, LG G5

LG’nin Yeni Amiral Gemisi,

Barselona’da Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan LG’nin yeni amiral gemisi G5’in Türkiye lansmanı bir ay sonra yapıldı. LG G5 ülkLG G5emizde 2800 TL fiyat ile satışa sunuldu. LG G5 diğer G serisi telefonlardan farklı olarak, tasarım yönünden ses açma kapatma tuşları bu sefer cihazın sol tarafında yer almaktadır. Güç tuşu cihazın arka tarafında kameranın hemen altında bulunmakta ve parmak okuyucuda tuşun içine entegre edilmiş.

LG G5 Kamera Özellikleri     

   

LG G5 Kamera
LG G5 Kamera

LG G5, G4’deki başarıyı bir adım ileriye götürerek 135 derece açılı, f 1.8 değerinde 16megapiksel ve 8 megapiksel olmak üzere arka tarafta 2 kamera yer almaktadır. Bu kameralar ayrıca OIS desteğinin yanında lazer otofokus ve çift led flaş desteği bulunmaktadır. Çift kamera olması düşük ışıkta yüksek görüntü kalitesinde fotoğraf ve video çekimi olanağı sağlamaktadır. 

LG G5 İşlemci Özellikleri

LG G5 İşlemci
LG G5 İşlemci

LG yeni nesil telefonu G5 içinönceki modellerde kullandığı Qualcoommfirmasını tercih etti. Qualcomm’un üst seviye modeller için ürettiği Snapdragon 820işlemcisini tercih etti.  Şu anda Snapdragon 820 işlemciyi birçok telefon üreticisi amiral gemilerinde tercih etmektedir.

LG G5 Batarya Özellikleri

LG G5 Batarya
LG G5 Batarya

LG G4’ün en çok eleştiri alan yanı pil ömrünün düşük olmasıydı. LG bu sefer müşterilerinin sesini duymuş olacak ki LG G5’te yer alan 2800 mAh’lik batarya kapasitesi ile birlikte Snapdragon 820’nin az şarj harcamasından dolayı LG G5 uzun pil ömrü sunmaktadır. Ayrıca LG G5 bataryası modüler yapıda olduğu için kapağını çıkartıp takmaya gerek kalmadan değiştirme imkânı sunuyor. QuickCharge 3.0 desteği ile kolayca şarj etme imkanı bulunmaktadır.

LG G5 Magic Slot Özelliği

LG G5 Magic Slot
LG G5 Magic Slot

Pil yuvasına benzeyen görüntüsüyle insanlarda hayranlık uyandıran magicslot’u diğerlerinden farklı yeni nesil bir yuva olarak düşünebilirsiniz. LG G5 magic slot yuvasına Cam Plus gibi aparatlar takılarak LG G5’i fotoğraf makinesi olarak kullanabilirsiniz.

LG G5 Aksesuarları

LG G5 Aksesuar
LG G5 Aksesuar
  • LG Hİ-Fİ Plus: G5’e özelHİ-Fİ plus, sinema sistemi kalitesinde ses deneyimi yaşatmaktadır.
  • LG 360 Cam:Kullanım ve tasarım yönünden mükemmel olarak üretilmiş, 360 derece görüntüler alabilen, 13 megapiksel kamerasıyla mükemmel videolar çekebilirsiniz.
  • LG 360 VR: LG tarafından G5 için üretilen sanal gerçeklik gözlüğüdür.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akıllı telefon

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM