Neden Android Telefon Kullanmalıyım?

Neden Android Telefon Kullanmalıyım? Evde, işte, okulda ve trafikte bile elimizde daima telefon bulunuyor. Lakin bu telefonlar eskiden kullandığımız tuşlu olanlardan ziyade daha çok günümüz teknolojisine ayak uyduran ve hatta ona yön veren akıllı telefonlardan oluşuyor. Bu akıllı telefonların ise görünüş olarak farkları bir yana işlevsel olarak birbirlerine benziyorlar. Fakat yine de akıllı telefon seçiminde […]

Neden Android Telefon Kullanmalıyım?

Neden Android Telefon Kullanmalıyım?

Evde, işte, okulda ve trafikte bile elimizde daima telefon bulunuyor. Lakin bu telefonlar eskiden kullandığımız tuşlu olanlardan ziyade daha çok günümüz teknolojisine ayak uyduran ve hatta ona yön veren akıllı telefonlardan oluşuyor. Bu akıllı telefonların ise görünüş olarak farkları bir yana işlevsel olarak birbirlerine benziyorlar. Fakat yine de akıllı telefon seçiminde oldukça kararsız kalınıyor. Burada ise devreye akıllı telefonların işletim sistemleri giriyor. Günümüzün en sık tercih edilen akıllı telefon işletim sisteminin ne olduğunu soracak olursak muhtemel cevap Android olur. Onca marka içerisinden neden Android olduğunu hiç düşündünüz mü?

AKILLI TELEFONDAN BEKLENTİLER

İşe bir insanın bir akıllı telefondan beklentilerini sorgulayarak başlayalım. Hepimiz şık ve hızlı bir telefon isteriz. Bir yandan kullanımı basit ve ara yüzü hoş görünürken diğer yandan da yeniliklere uyum sağlayabilmeli. Tüm bunların yanı sıra böyle bir işletim sistemine sahip akıllı telefon bütçe dostu da olabilmeli ki herhangi bir problem çıktığında veya yeni bir modele kapıldığımızda ödediğimiz meblağ gözümüzde büyümemeli. Android tüm bu özelliklere sahipken bir de çoğu telefon üretici firmanın tercih ettiği bir işletim sistemi olunca akıllı telefonlar biçilmiş kaftan oluyor. Android işletim sisteminin sağladığı bir başka kolaylık ise çoğu uygulama ve oyunla uyumlu olması. Özellikle son dönemlerde Android’ in uygulama mağazası olan Play Store üzerinden birbirinden farklı işlevsel, kullanışlı ve günlük hayattaki işlemleri kolaylaştıracak uygulamaya erişilebiliyor olması oldukça cazip oluyor.

OLUMLU ÖZELLİKLER

Yerine göre faydası ve zararı olan başka bir özelliği ise dışarıdan uygulama ve kaynak alımına izin veriyor olması. Bunun anlamı internet, bilgisayar gibi dış kaynaklardan müzik, video ve uygulama dosyaları gibi belgeler alabiliyorsunuz. Bu sizi serbestlik bakımından rahat kılıyor olsa da cihazınızı saldırılara karşı biraz daha açık bir hedef haline getiriyor. Güvenliğe önem veriyorsanız daha güvenli işletim sistemleri elbette mevcut ama eğer başta saydığımız özellikler olsunn bana kafi diyorsanız Android işletim sistemli bir akıllı telefon size istediğinizi sunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM