Whatsapp uygulaması artık bu telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp uygulaması milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Uygulamaya gelen güncellemelerle birlikte WhatsApp zamanla bazı telefonlardan desteğini çekiyor. Bu yüzden uygulama gün geçtikçe eski telefonlarda çalışmayacak. İşte WhatsApp’ın son güncellemelerden sonra desteğini çektiği telefonlar.

Whatsapp uygulaması artık bu telefonlarda çalışmayacak

Whatsapp uygulaması artık bu telefonlarda çalışmayacak

WhatsApp artık dünyaca ünlü telefon markası iPhone’nun eski modellerinden 3G modelinde çalışmayacak. iPhone 3G ile birlikte bazı Android telefonlardan desteğin çekilmesi, bu telefon kullanıcılarının WhatsApp kullanamayacağı anlamına gelmektedir. iPhone 3G ile birlikte Android telefonların sürüm olarak geride kalanlarında çalışmayacak olan WhatsApp geçtiğimiz günlerde de bazı telefon modellerinden desteğini çekmiş ve artık uygulamanın bu telefon modellerinde çalışmayacağını açıklamıştı.

WHATSAPP ERİŞİMİNE KAPATILAN TELEFONLAR

Android telefonlarda 2.2 sürümü ve aşağı sürüm kullanan modellerde WhatsApp çalışmayacak, WhatsApp indir özelliği aktif olmayacak. iPhone 3GS modelinde, iPhone’nun işletim sistemi olan İOS’un 6 sürümü ve aşağısındaki sürümlerde de WhatsApp çalışmayacak. Windows Phone 7 işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp’a erişemeyecek.

WHATSAPP SÜRE VERDİ

Whatsapp tarafından yapılan açıklamada Whatsapp erişimine kapatılacak telefon kullanıcılarına süre verildiği belirtildi. Bu tarihten sonra ilgili telefon modellerini kullanan kullanıcılar Whatsapp kullanamayacak. BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemi kullanan telefonlar artık Whatsapp erişimine sahip olamayacak. Bu modeller ve işletim sistemi dışında kalan telefonlar ise Whatsapp kullanmaya devam edecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM