Whatsapp’ın Son Dönemde Hayatımızdaki Rolü Nedir?

Whatsapp kullanıcılarının yüzünü güldürecek yeni özelliklerin geleceğini duyurdu.

Whatsapp’ın Son Dönemde Hayatımızdaki Rolü Nedir?

Whatsapp’ın Son Dönemde Hayatımızdaki Rolü Nedir?

Kişisel görüşmelerimizin çoğunu telefon üzerinden yapıyoruz. Aslında bu görüşmeleri yaptığımız alanı biraz daha daraltacak olursak telefon yerine Whatsapp’ tan yapıyoruz demek daha doğru olur. Öyle ki artık bazı firmalar bile Whatsapp üzerinden müşterileri ile iletişime geçiyor. Hal böyle olunca insanlarda yeni beklentiler doğuyor ve yenilikler bekliyor. Bu beklentilere cevap veren Whatsapp ise kullanıcılarının yüzünü güldürecek yeni özelliklerin geleceğini bir nevi duyurmuş oldu. Hepimizin merakla beklediği yeni özellikler için şu soruyu sormadan da edemiyoruz, “Acaba bunun üzerine daha ne eklenebilir ki?” Aklımıza takılan yeni özellikler cidden heyecanlanmayacak gibi değil.

WHATSAPP’TA YENİ ÖZELLİKLER

Her zaman internet bağlantımızın olamayabileceğini fark eden geliştiriciler, sesli mesaj özelliğini eklemiş. Bu sayede o an çevrimiçi olmayan veya internet bağlantısı bulunmayan kişilere sesli not bırakabileceğiz. Ve konu sesli görüşmeye gelmişken; artık sesli görüşmelerin eski de kaldığını düşünen Whatsapp, kullanıcılarına görüntülü konuşma desteğini sunmak için çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Bu da demek oluyor ki mesajlaşma için ayrı , uzaktaki sevdiklerimizle görüntülü konuşmak için ayrı uygulama kullanmamıza gerek kalmayacak. Gelen yeniliklerden bir diğeri ise NFC Tag özelliği. Bu özellik ile kullanıcılar artık firmalara Whatsapp üzerinden ulaşıp kendilerini ekletebilecekler. Böylece yalnızca bir anlık mesajlaşma programı olmaktan çıkma yolunda da büyük bir adım atmış oluyor.

WİNDOWS İÇİN UYGULAMA

Son özelliğimiz ise Whatsapp’ ın Windows ve Mac için uygulama çıkarmakta olduğu iddiaları. Geçtiğimiz günlerde bir twitter hesabından yapılan paylaşımdaki ekran görüntülerinde Whatsapp tarafınca hazırlanmış bir bültende Windows ve Mac için indirme seçenekleri ilgi çekiyor. Oldukça yaygın kullanımı olan bir anlık mesajlaşma uygulaması için elbette şaşılacak bir durun değil. Daha önce bilgisayar ortamında kullanılan programların mobile uyarlanmış halini görmüş olsak da, telefon üzerindeki bir uygulama için masaüstü sürümünün getirilmesinin oldukça ilginç olduğunu itiraf etmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM