2. Dönem Ortak Sınav Tarihleri!

2. Dönem Ortak Sınav Tarihleri!

2. Dönem Ortak Sınav Tarihleri!

MEB'in 2024 yılı için belirlediği ikinci dönem ortak sınavlarının tarihleri ve detayları merak konusu haline geldi. Öğrenciler, bu sınavların ne zaman yapılacağını ve nasıl bir düzenleme olacağını öğrenmek için heyecanla bekliyorlar.

İkinci Dönem Ortak Sınav Tarihleri

MEB'in Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği doğrultusunda belirlediği ikinci dönem ortak sınavlarının tarihleri henüz kesinleşmedi. Ancak, bu sınavların tüm ülke genelinde, belirlenen konu ve soru dağılım tablolarına uygun olarak düzenleneceği biliniyor.

Sınav Detayları

İkinci dönemin ilk ortak sınav tarihleri netleştiğinde, Milli Eğitim Bakanlığı bu bilgileri paylaşacak ve örnek konu soru dağılım tablolarını ilgili zümrelerin hazırlıklarına destek olmak amacıyla sunacak. Bu tablolar ve ilgili örnek sorular, eğitimcilerin ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olacak şekilde meb.gov.tr adresinde erişime açık olacak.

MEB ORTAK SINAV ÖRNEK KONU VE SORU DAĞILIM TABLOLARI İÇİN TIKLAYIN!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.