2024 YKS Sınav Ücretleri Artık Kaymakamlık Tarafından Karşılanıyor!

2024 YKS Sınav Ücretleri Artık Kaymakamlık Tarafından Karşılanıyor!

2024 YKS Sınav Ücretleri Artık Kaymakamlık Tarafından Karşılanıyor!

Van’ın Saray ilçesinde, 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak öğrenciler için sevindirici bir gelişme yaşandı. Saray Kaymakamlığı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruyla, ilçede ikamet eden ve YKS'ye girecek öğrencilerin sınav ücretlerinin kendileri tarafından karşılanacağını duyurdu.

Saray Kaymakamlığı'ndan Müjdeli Haber

Saray Kaymakamlığı, 2024 YKS'ye katılacak öğrencilerin sınav ücretlerini karşılayacaklarını duyurdu. Bu duyuru, ilçede yaşayan ve sınava girecek öğrencilere büyük bir destek olarak değerlendirildi. Kaymakamlık, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, öğrencilerin sınav ücretlerini karşılayacaklarını belirtti.

Kimler Yararlanabilir?

Saray ilçesinde ikamet eden ve 2024 YKS'ye girecek olan öğrenciler, sınav ücretlerinin Kaymakamlık tarafından karşılanmasından faydalanabilecekler. Bu destekten yararlanmak isteyen öğrencilerin, başvuru işlemlerini Saray Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) yapmaları gerekmektedir.

YKS Sınav Ücretleri Ne Kadar?

YKS 2024 sınavları, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. ÖSYM tarafından belirlenen sınav ücretleri şu şekildedir:

  • Her bölüm için sınav ücreti 295 TL'dir.
  • Tam bir lisans başvurusu için 590 TL ödenmelidir.
  • Sadece Temel Yeterlilik Testi (TYT) için 295 TL talep edilmektedir.
  • Tüm oturumlara katılmak isteyen adaylardan ise 885 TL ücret alınacaktır.

Başvurular, 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin resmi adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.