Ailelere Dev Destek: Çocuklarınız İçin 6.505 TL'ye Kadar Ödeme!

Ailelere Dev Destek: Çocuklarınız İçin 6.505 TL'ye Kadar Ödeme!

Ailelere Dev Destek: Çocuklarınız İçin 6.505 TL'ye Kadar Ödeme!

2024 yılında başvuru yapan aileler için çocuk başına 6.505 TL'ye kadar ödeme yapılacak! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurusuna göre, çocuk sayısına göre değişen destek ödemeleri, ailelere maddi destek sağlayacak. İşte detaylar:

2024 Sosyal Destek Ödemeleri Miktarları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurusuna göre, başvuru yapan ailelere çocuk başına yapılacak ödemeler şu şekildedir:

  • Okul öncesi çocuklar için 3.614 TL
  • İlköğretim çağındaki çocuklar için 5.421 TL
  • Ortaöğretimdeki çocuklar için 5.782 TL
  • Yükseköğrenimde okuyan çocuklar için ise 6.505 TL

Başvuru şartlarını taşıyan aileler, bu ödemelerden yararlanabilirler.

SED Yardımı Başvuru Şartları

SED destek ödemelerinden faydalanmak isteyen ailelerden istenen şartlar şunlardır:

  1. Bakım tedbiri kararı alınmış ve sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ancak ailesine veya yakınlarına verilebilecek çocuklar için.
  2. Ekonomik yoksunluk nedeniyle korunmaya muhtaç durumda olan ve bakım tedbiri kararı alınmamış ancak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar için.
  3. Ayrıca, afet, hastalık veya kaza gibi olağanüstü durumlarla karşılaşan veya ameliyat gerektiren veya vefat eden kişilerin çocukları için de destek ödemesi yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.