Bahar Döneminde Üniversiteler Açılacak Mı?

Bahar Döneminde Üniversiteler Açılacak Mı?

Üniversitelerin açılacağı tarih, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda yüz yüze eğitim için 15 Şubat tarihi işaret edildi. Hâl böyle olunca, 'Bahar döneminde üniversiteler açılacak mı?' sorusunun yanıtı da merak konusu oldu.

Okullarda yüz yüze eğitim için 15 Şubat tarihinin öne çıkmasının ardından üniversiteler ne zaman açılacak sorusu da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Güz dönemini uzaktan eğitim ile sonlandıran öğrenciler, üniversitelerin açılacağı tarih konusunda YÖK'ten gelecek olan son dakika açıklamalarını beklemeye başladı. Bu noktada da güz döneminde üniversitelerin açılma tarihi de merak konusu oldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ikinci dönem üniversitelerin açılması hakkında son dakika açıklamalarında bulundu.

YÖK Başkanı Saraç, Sağlık Bakanlığının görüşlerini ikinci dönem için alacaklarını ifade ederken, 'Üniversitelerde yüz yüze eğitim başlayacak mı?' sorusuna yanıt verdi.

İşte, YÖK Başkanı Saraç'ın son dakika üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklamasından öne çıkanlar;

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversitelerin açılış tarihi henüz belli olmadı. En son YÖK Başkanı Yekta Saraç milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği 'Üniversiteler yeniden açılacak mı? sorusunu cevapladı. YÖK Başkanı Saraç, "Biz Sağlık Bakanlığının görüşlerini ikinci dönem için ilerleyen süreçte alacağız. Bu görüşe göre üniversitelerimizi yönlendireceğiz." dedi.

YÖK Başkanı Saraç, "YÖK olarak her hafta küresel salgın sürecinde dünyada hangi tedbirlerin alındığını raporluyor, bu verileri de dikkate alıyoruz. Dünyanın gelişmiş üniversitelerinde erken normale dönüşte artan vakalar üzerine hızla yeniden online'a geçtiklerini, yükseköğretimde örnek gösterilen bu ülkelerin net bir tavır koyamamalarının öğrenciler açısından ne denli yıpratıcı olduğunu, kamu sağlığı açısından da ne denli tehdit oluşturduğunu gördük." sözlerini kullandı.

SABAH

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.