Başöğretmenlik ve Uzmanöğretmenlik Soruları Yayımlandı!

Başöğretmenlik ve Uzmanöğretmenlik Soruları Yayımlandı!

Başöğretmenlik ve Uzmanöğretmenlik Soruları Yayımlandı!

Öğretmenlerin mesleki gelişimlerini sağlamak ve kariyer basamaklarında ilerlemelerini desteklemek amacıyla düzenlenen kariyer sınavları, 19 Kasım 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Bu sınavlar, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyer basamaklarını hedefleyen öğretmenler için büyük bir öneme sahiptir. Sınavlar geçtiğimiz gün yapıldı ve hemen ardından soruların yayımlandığı duyuruldu.

Uzman ve Başöğretmenlik Sınavlarının Ayrıntılı İncelemesi

Öğretmenlik kariyer basamakları sınavları, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek ve kariyerlerini ilerletmelerini sağlamak adına düzenlenen önemli etkinliklerdir. Bu kapsamda gerçekleştirilen uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları, 19 Kasım 2023 tarihinde online olarak yapıldı.

Sınav İstatistikleri ve Detayları

Sınavda başöğretmenlik için başvuran adayların yüzde 99,03'ü sınava katıldı. Çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen sınav, 19 Kasım günü saat 10:00'da başlayıp 13:00'te sona erdi. Sınav, 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli ve 5 şıklı bir yapıya sahipti. Adaylara tanınan süre ise 135 dakika olarak belirlendi.

Aynı gün gerçekleştirilen uzman öğretmenlik sınavına başvuran adayların katılım oranı ise yüzde 99,40 oldu. Sınavın formatı, başöğretmenlik sınavıyla benzerlik göstererek 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli ve 5 şıklı bir yapıya sahipti. Süre açısından da 135 dakika süre verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Katkısı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, öğretmen kariyer basamakları sınavı kapsamında başöğretmenlik yazılı sınav sorularını yayımlayarak adaylara rehberlik etti.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Nedir?

Öğretmenlik kariyer basamakları sınavı, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek ve kariyer basamaklarında yükselmelerini sağlamak adına girdikleri bir sınav türüdür. Bu sınavlar, öğretmenlerin kariyerlerinde ilerlemek istediklerinde katılmaları zorunlu olan önemli etkinliklerdir. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları, öğretmenlere kariyerlerinde ilerleme fırsatı sunar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.