Bilim Kurulu Üyesi: Çocuklarınızı 1 Yıl Okula Göndermeyin

Bilim Kurulu Üyesi: Çocuklarınızı 1 Yıl Okula Göndermeyin

Bilim Kurulu Üyesinden Şok Açıklama

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ailelerin bir sene çocuklarını okula göndermeyi erteleyebileceklerini, böylece yoğunluk oluşmasının engellenebileceğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, son 24 saatte vaka sayısının 1000'in altına gerilemesinin mutlu ettiğini, fakat genel tablonun karanlık olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Özlü, 1000 rakamının psikolojik sınır olduğunu, dolayısıyla vaka sayısının azalmasının sevindirdiğini ama diğer yandan entübe hasta sayısı ile yoğun bakım hasta sayısında artış yaşandığını belirtti.

"Mesele sadece günlük vaka sayısı değil"

Ölüm oranlarında da azalma yaşanmadığını aktaran Prof. Dr. Özlü, günlük vaka sayısını göz önünde bulundurarak rehavete kapılmanın yanlış olacağını çünkü tek parametrenin bu olmadığını kaydetti.

Prof. Dr. Özlü, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) henüz hız kesmediğini, önlemlere mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini ve gevşemenin yanlış olacağını anlattı.

"Bir sene okula göndermeyi erteleyebilirsiniz"

Anasınıfları ve ilkokullarda yeni tip koronavirüs (Covid-19) denetiminin çok zor olacağını ifade eden Prof. Dr. Özlü, maske ve mesafe konusunu çocuklara uygulatmanın güç olacağını belirtti.

Prof. Dr. Özlü, bir dönem hibrit eğitim uygulanabileceğini kaydederek, biraz okulda biraz dışarıda veya dönüşümlü olarak yani bir gün boş bir gün dolu olacak şekilde online eğitim takviyeli bir sisteme geçilebileceğini ifade etti.

Aileler için gönüllülük esasının bir çözüm olabileceğini aktaran Prof. Dr. Özlü, isteyenlerin bir sene çocuğunu okula göndermeyi erteleyebileceklerini, böylece yoğunluk oluşmasının engellenebileceğini ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.