C.Başkanı Erdoğan: Eğitimde Başarı Sağlanamadı

C.Başkanı Erdoğan: Eğitimde Başarı Sağlanamadı

İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi açılışında konuşan Erdoğan, topyekün bir eğitim öğretim reformuna ihtiyaç olduğunu açıkladı. Kaynak: Erdoğan’dan Eğitim Açıklaması: Reform Yapılması Gerek

Erdoğan, açılış töreninde çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, üniversitenin gelişmesinde ve büyümesinde emeği olan herkese teşekkür etti. İbn Haldun’un dünyada sosyoloji ilminin kurucusu olarak kabul edildiğini belirtti. Tecrübelerini Mukaddime isimli eserde tüm dünyaya armağan ettiğini vurguladı.Erdoğan, fikri bir buhran içinde olunduğunu, batının kendisine çizdiği yol haritasında ilhamını bizim köklerimizden aldığını, bizim ise köklerimizi dışlayarak kendimize yeni bir yol yapma gayreti içinde olduğumuzu belirtti. Fikri bir buhran içinde olunduğunu söyledi.


Bilim, Sanat ve Hikmet İnsanları İnşaa EderErdoğan açıklamasında, “Fikri iktidarımızı hala tesis edemediğimiz kanaatindeyim. Hiç kimsenin bu arayıştan rahatsız olmaması gerekir. Bu arayışa herkesin katkı sağlamasını özellikle bekliyoruz. Fikri iktidarı siyasi kadrolar değil, bilim, sanat ve hikmet insanları inşa eder” ifadelerini kullandı. Ülkemizin genç bir nüfusa sahip olduğunu ancak medeniyet tasavvurunu hayata geçirmediğini belirtti.Topyekün Bir Öğretim Reformu GerekiyorErdoğan, medyanın geleneksel aile öğretilerini ve öğretilerin gücünü azalttığını ve yerine henüz daha iyisinin konulamadığını belirtti. Toplumun odak noktasının batının popüler kültür araçları ve sapkın zihniyeti ile değiştiğini belirtti. İlerleyen dönemlerde aileden başlayarak çocukların hakkıyla yetiştirmek için değişimin şart olduğunu sözlerine ekledi. Bu değişimin de topyekün bir eğitim öğretim reformu gerektirdiğini açıklad.

 Kaynak: Erdoğan’dan Eğitim Açıklaması: Reform Yapılması Gerek 

MYMEMUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.