Diyarbakır Öğrenme Şenliği 'Gelin Hep Birlikte Öğrenelim' Teması İle Gerçekleştirildi Serkan Batur

Diyarbakır Öğrenme Şenliği 'Gelin Hep Birlikte Öğrenelim' Teması İle Gerçekleştirildi Serkan Batur

7‘den 70’e tüm halkı denemeye, bilgilenmeye ve eğlenerek öğrenmeye teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren bilgili, canlı, sağlıklı bireyler; güvenli şehirler ve daha gelişmiş güçlü bir Türkiye için birçok ilde düzenlenmekte olan Öğrenme Şenlikleri Diyarbakır İlinde de yapıldı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Gelin Hep Birlikte Öğrenelim’ sloganıyla düzenlenen, Öğrenme Şenliği Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Vali Yardımcısı Tolga TOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan ASLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan BATUR ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir EKİN İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Selahattin KILIÇASLAN, İŞKUR İl Müdürü İsmail KOÇ, STK temsilcileri, kurum müdürleri öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Öğrenme Şenliği Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halkoyunları ekibinin gösterisiyle başladı. Gösterilerin ardından Dicle Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, 17 İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ve İlimizdeki mesleki okullar tarafından açılan stantlarda vatandaşlara, kurumların kendi bünyesinde yaptığı öğrenme etkinlikleri tanıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan ASLAN; hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren Öğrenme Şenliğine vatandaşların ilgisinden dolayı mutluluk duyduğunu, öğrenme şenliklerinin hem kurumlar açısından hem de vatandaşlar açısından önemli olduğunu vurguladı. İlimizde düzenlenen Öğrenme Şenliğinin organizasyonunu yapan Hayat Boyu birimine İl Milli Eğitim Müdürü katkılarından dolayı, standı olan tüm kurumlara ve süreç boyunca çalışan herkese emeklerinden dolayı teşekkür etti

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.