Dünya’nın Covid-19 Tablosu

Dünya’nın Covid-19 Tablosu

Mayıs ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde dünyanın koronavirüs tablosu…

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde 2019 yılının aralık ayında ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan yeni tip koronavirüsün yaklaşık 5 aylık bilançosu ağır oldu ve her geçen gün ve hafta ağırlaşmaya devam etmektedir.

 Güncel verilere ve devletlerin paylaştığı resmi bilgilere göre dünyada Covid-19’a yakalanan kişi sayısı yaklaşık olarak 4 milyon 400 bin, ölü sayısı ise yaklaşık olarak 300 bin, iyileşenlerin sayısı ise yaklaşık 1 milyon 650 bin olmuş ve bu virüs 218 ülkede görülmüştür.

 Amerika Birleşik Devletleri’nde vaka sayısı 1 milyon 400 bini aşmış, ölü sayısı ise 85 bine yaklaşmıştır. İspanya’da ise 270 bin vaka ve 27 bin ölüm vardır. Rusya’daki vaka sayısı 250 bine dayanmış, ölü sayısı ise 2 bin 500 olmuştur.

 Türkiye’de ise yaklaşık 140 bin vaka ve 3 bin 900 ölü vardır. İyileşen sayısı ise 100 bine yaklaşmış durumdadır.

 Bütün bu verileri anlık olarak değişmektedir. Vaka ve ölü sayısı her geçen saat artmaktadır. Pandemi sonrasında ne kadar bulaş ve ölü olacağıyla ilgili çeşitli iddialar yer alsa da kimse kesin olarak bilememektedir.

 İnsanlık bir an evvel etkili bir tedavi yöntemi, ilaç ve aşı beklemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.