Eğitim Bir Sen'den Büyük Haber: Alan Değişikliği İçin Yeni Dönem Başlıyor!

Eğitim Bir Sen'den Büyük Haber: Alan Değişikliği İçin Yeni Dönem Başlıyor!

Eğitim Bir Sen'in Genel Sekreteri Talat Yavuz, alan değişikliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yakında duyurulacak olan alan değişikliği takvimi ile ilgili açıklamalarıyla Genel Sekreter Yavuz, bu değişikliğin resmiyet kazanacağını belirtti.

Eğitim Bir Sen'den Yeni Açıklamalar

Yılın ilk ara tatili içerisindeyiz ve eğitim gündemi oldukça dinamik bir hal aldı. Gazze'deki insanlık dramı, diğer konuların gerisinde kalsa da hayat devam etmekte. Gazze olaylarına odaklanırken, eğitim ve diğer sorumluluklarımızı da göz ardı etmemiz gerekiyor.

Herkes farklı tepkiler veriyor. Kimilerine göre Gazze'ye fazla odaklanmışız ve eğitimi, sendikacılığı unutmuşuz! Diğer bir kesime göre ise Gazze'deki durumun yanı sıra sendikal faaliyetlerimizi sürdürmemiz takdire şayan. Verilen tepkilerin doğruluğu zamanla ortaya çıkacaktır.

Evet, Gazze'deki zulüm sona erene kadar eylemlerimiz devam edecek. Meşalelerimizle yürüyecek, dünyaya insanlık adına sesleneceğiz. Ancak savaşa katılmak gibi bir seçeneğimiz olmadığında yapılması gerekenler belli.

Kudüs'ün şairi olarak kurulan bir sendika, Gazze için daha fazlasını talep etmek adına tepki göstermeli. Eğitim ve sendikal mücadelemizin, Kudüs davasıyla ne kadar bağlantılı olduğunun bilincindeyiz.

Eğitim gündemine dönersek; geçmişte kaos ve popülizme kapılmış bazı kişiler, öğretmen kimliğine sığınarak işlerini yürütmeye çalışıyorlar. Ancak biz, bakanlıkla olan ilişkilerimize odaklanarak onların istismar ettiği başlıkları kullanmalarına izin vermiyoruz.

Yakında duyurulacak olan alan değişikliği konusunda onlar da harekete geçemiyorlar. Çünkü biz işimize odaklanmış durumdayız ve alan değişikliği duyurusu yakın zamanda yapılacak. Bakanın başlangıçta karşı olduğu konuları, bugünkü aşamada göz ardı etmemek gerekiyor. Önlük konusunu da çarpıtmaya çalışıyorlar fakat hiçbir meslektaşımıza zorunlu önlük giyme dayatması bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.