Ek Ders Ücretinde %50 Enflasyon Farkı!

Ek Ders Ücretinde %50 Enflasyon Farkı!

Ek Ders Ücretinde %50 Enflasyon Farkı!

3 Aralık 2023 tarihinde yayınlanan güncel bilgiler doğrultusunda, 2024 yılının ilk 6 ayı için planlanan %15'lik zam, öğretmen maaşlarına ek olarak enflasyon farkının da eklenmesini içeriyor.

Enflasyon Farkının Ek Ders Ücretlerine Etkisi

Maaşlara yansıyan enflasyon farkı, ek ders ücretlerini de etkileyecek. Bu bağlamda %40 enflasyon farkının eklenmesi durumunda, ek ders ücreti net 84 TL'ye çıkacak. Ancak, eğer enflasyon farkı %50 olarak yansıtılırsa, ek ders ücreti 90 TL'ye yükselecek.

Öğretmenlerin Beklentileri ve Talepleri

Enflasyonun etkisiyle birlikte, öğretmenlerin ek ders ücret beklentileri, enflasyon farkının eklenmiş olduğu senaryolarda dahi düşük kalmaktadır. Öğretmenler, ek ders ücretlerinin en az 150 TL olması yönünde beklentilerini dile getirmektedirler. 84 veya 90 TL'lik ek ders ücretini kabul etmeyen öğretmenler, beklentilerinin Milli Eğitim Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanıp karşılanmayacağını zaman içinde görmeyi beklemektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum