Fahrettin Koca: İlaç Henüz Bulunamadı İlaç Gibi Etkili Tedbir Bulundu

Fahrettin Koca: İlaç Henüz Bulunamadı İlaç Gibi Etkili Tedbir Bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Son 24 saatte 17 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 4 bin 746'a yükseldi. Bugün toplam 36 bin 521 test yapılırken, 922 yeni vaka tanısı konuldu, toplam vaka sayısı ise 173 bin 36 oldu. Bugünkü 2 bin 241 kişiyle birlikte toplam iyileşen sayısı da 146 bin 839'e yükseldi. Toplam entübe hasta sayısının 280, toplam yoğun bakım hasta sayısının ise 631” olduğunu ifade etti.

Bakan koca paylaşımında, "Yeni tanı konan hasta sayısı, yeni iyileşen hasta sayımızın %40’ı kadar. YAŞ ORTALAMASI yeni vakalarda 36, vefatlarda 71. Yeni hastalar sebebiyle artan yoğun bakım ihtiyacı düne yakın. Virüsün etkisinin azaldığı fikri riskli. “Normal” olan, tedbirdir" dedi.

Şehirlerde meydana gelen artışlara da değinen bakan Koca: Orta Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerimizde özellikle Diyarbakır'da günlük 100 vakaya kadar artışlar özellikle kültürel, mevlit, taziye toplu ziyaret gibi nedenler ile artış gösterdi." Dedi.

Bakan Koca twitter hesabından ise ilacın henüz bulunamadığını ilaç gibi etkili etkili tedbirin olduğunu onun da maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmasına bağladı.

‘’COVID-19’a doğrudan etkili ilaç, koruyucu aşı henüz bulunamadı. Fakat salgının daha ilk döneminde, bilim, hastalığın bulaşma yolunu ve buna karşı alınacak tedbirleri bize gösterdi: Maske, mesafe, el hijyeni. İlacı olmayan hastalığa karşı elimizde sadece tedbir var. Lütfen uyalım.’’

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.