Fedakar Öğretmen Altınlarını Satarak Öğrencilere Televizyon Aldı

Fedakar Öğretmen Altınlarını Satarak Öğrencilere Televizyon Aldı

Öğrencisi için öyle bir fedakarlık yaptı ki. Türkiye bu öğretmeni konuşuyor

Kovid-19 tedbirleri kapsamında okullarda eğitim alamayan öğrenciler, derslerini Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı EBA projesi kapsamında, tablet, televizyon ve bilgisayar aracılığıyla takip ediyor. Bir ay önce evlenen Müzik Öğretmeni Botan Erekli, evinde tablet ve televizyon olmadığı için dersleri takip edemeyen öğrencisine altınlarını satarak televizyon aldı.Gaziantep'te bir öğretmen, öğrencisi için büyük bir fedakarlık örneği gösterdi. DHA'da yer alan habere göre, Gaziantep'in Beykent Mahallesi bulunan Şehit Mehmet Karadal Ortaokulu'nda müzik öğretmenliği yapan Botan Erekli, okulunda eğitim gören bir öğrencisinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle evlerinde tablet ve televizyon olmadığı için EBA ders programını izleyemediğini tespit etti."

4 KARDEŞ FAYDALANIYOR"

 
Öğrencisinin ailesiyle iletişime geçen Erekli, eşiyle konuştuktan sonra öğrencisine bir televizyon almaya karar verdi. 1 ay önce evlenen öğretmen düğünde takılan altınların bir kısmını eşiyle birlikte bozdurarak, öğrencisine derslerini takip edebilmesi için televizyon aldı. Televizyonu hediye eden öğretmen Erekli'nin öğrencisinin yanı sıra evde okul çağındaki diğer 4 kardeşi de eğitimlerine devam ediyor.

"BU DURUMA ÇOK ÜZÜLDÜM

"Bir öğrencisinin babasını aradığında evde tablet ve bilgisayar olmadığını öğrendiğini ifade eden Botan Erekli, "Velilerimi her gün arayıp öğrencilerin canlı derslere katılım sağlamalarını istiyorum. Bir öğrencimin babasını aradığımda evde tablet ve bilgisayar olmadığını öğrenince; 'televizyondan takip edebilirsiniz' dediğimde evlerinde televizyonlarının da bulunmadığını söyledi. Ben bu duruma çok üzüldüm. Öğrencimin derslerden geri kalmasına gönlüm razı olmadı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 'Bir çocuğun kalbine dokunabilmek, onun gözlerine bakabilmek' sözleriyle hareket ederek eşime böyle bir durum olduğunu anlattım. O da bana destek çıkarak hemen altınları bozdurup televizyonu almam gerektiğini söyledi. Biz de okuldaki hocalarımızla televizyonu alıp aileye götürdük. Aile bizim ısrarlarımızla hediyeyi kabul etti. Çocuklar televizyonu gördüklerinde çok mutlu oldular. Şu anda öğrencim derslere katılıyor. Bu durumdan biz de çok mutluyuz." diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.