İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Müjde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Müjde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Yeni Polis Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada katıldığı programda soruları yanıtladı. Polis alımları sorusunu da yanıtlayan Soylu kadın polis sayısının azlığına dikkat çekti. Avrupa ortalamalarına göre kadın polis sayımızın yeterli olmadığını ifade eden Soylu, yeni 2500 kadın polis alımı olacağını duyurdu.

ŞARTLAR NASIL OLACAK?

Başvuru kılavuzu henüz yayımlanmadığı için şartlar belli olmadı. Ancak bir önceki kadın polis alımında şu şartlar aranmıştı:

"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak.".

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.