İnternet Fiyatlarında Çılgın Artış: Taahhüt Süresi Bitenleri Şoke Eden Haber!

İnternet Fiyatlarında Çılgın Artış: Taahhüt Süresi Bitenleri Şoke Eden Haber!

İnternet Fiyatlarında Çılgın Artış: Taahhüt Süresi Bitenleri Şoke Eden Haber!

Bugün evlerimizde internet bağlantısı olması neredeyse kaçınılmaz, ancak maalesef fiyatlar giderek yükseliyor. İki yıllık ya da 18 aylık taahhüt süresi sona eren aboneler, yüzde 300'e kadar artan fiyatlarla karşı karşıya kalıyor.

Yeni Dönemde Fiyatlar: İndirimli Seçenekler ve Taahhütsüz Fiber İnternet

Örneğin, 35 Mbps hızında internet kullanan bir abone, yeni dönemde en az 349 TL ödemek zorunda kalacak; ikinci yıl fatura ise 410 liraya çıkacak. Aynı kullanıcı, 100 Mbps tercih ettiğinde ise indirimli fiyatla 485 TL ödemek durumunda. Taahhütsüz fiber internetin bedeli ise 1000 Mbps'ye kadar 1400 TL'ye kadar çıkarken, 12 Mbps'ye kadar olan internetin fiyatı 585 lira olacak.

Hanelerin Harcamalarında İnternetin Rolü

Hanehalkı Bütçe Araştırması'nın 2022 yılı sonuçlarına göre, Türkiye genelinde hanelerin tüketim amaçlı harcamalarının yüzde 3.1'i haberleşmeye ayrılıyor. Haberleşme harcamaları, sağlık ve eğitim harcamalarını geride bırakıyor. Yapılan hesaplamalara göre, Türkiye'deki haneler yılda ortalama 5 bin 500 TL civarında bir bütçe ayırıyorlar.

Şikâyetler ve Fiyat Artışları

Ancak, Şikâyetvar sitesinde sadece ev internetindeki fiyat artışlarıyla ilgili 6 bin civarı, genel ev interneti sorunlarıyla ilgili ise 83 bini aşkın şikâyet bulunuyor. Şikâyetlerin çoğu, taahhüt dönemi sonrasında uygulanan yüzde 300'ü aşan fiyat artışlarına odaklanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.