Karadeniz Şimdi Alarmda! Rize ve Artvin Hazır Olun, Yağış Geliyor!

Karadeniz Şimdi Alarmda! Rize ve Artvin Hazır Olun, Yağış Geliyor!

Karadeniz Bölgesi'nde Yağış Alarmı: Rize ve Artvin, İkinci İlçelerde Kuvvetli Sağanak Yağışlarla Karşı Karşıya! Tedbirli Olun, Olumsuzluklara Karşı Hazır Olun!

Meteoroloji uzmanlarından gelen son hava tahmin raporları, Karadeniz Bölgesi için dikkat çekici bir uyarıyı beraberinde getiriyor. Batı bölgelerinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, Rize ve Artvin illeri için sarı kodlu yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji uzmanlarına göre, Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağışlar bekleniyor ve vatandaşlar bu duruma karşı tedbirli olmalı. Uzmanlar, bu yağışların kurak günlerin sonunu getireceğini vurguluyor. İşte detaylar:

Son hava tahminlerine göre, batı ve Ege bölgelerinde sıcaklık artışı devam ederken, özellikle İstanbul ve çevresindeki barajlar için yağış bekleniyor. Ancak, Karadeniz'de daha yoğun yağışlar görülecek ve özellikle Rize ve Artvin illerinde sağanak yağışa karşı tedbir alınması gerekiyor. Karadeniz için kuraklık endişesi sona eriyor.

yagmur2.webp

17 Eylül gecesinden itibaren Rize ve Artvin illeri, sarı kodlu uyarıya tabi tutuluyor. Sarı kodlu uyarı, olağanüstü bir durum olmasa da hava koşullarının dikkatle izlenmesi ve bu şartlardan etkilenebilecek faaliyetler için önlemler alınması gerektiğini ifade ediyor.

Meteoroloji uzmanları yaptıkları açıklamada, "Bu gece saatlerinden itibaren özellikle doğu ilçeleri, Rize çevresi ve Artvin'in kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" şeklinde uyarıda bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.