Kıştan Sonra Yağış Olacak Mı?

Kıştan Sonra Yağış Olacak Mı?

Kıştan Sonra Yağış Olacak Mı?

Kış ayları geride kalırken, Türkiye'nin büyük bir kısmı karla tanışmadan bahara adım atmaya hazırlanıyor. Şehirler başta olmak üzere ülkenin genelinde sıcak ve yağışlı bir baharın beklendiği belirtiliyor.

Baharın Sıcaklık Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Şahin Şahbaz, mart, nisan ve mayıs aylarında beklenen sıcaklık durumları hakkında bilgi verdi.

Sıcaklıkların Normal Üzerinde Seyretmesi Bekleniyor

Bahar aylarında sıcaklıkların genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirten Şahbaz, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mayıs ayında sıcaklıkların artmasını beklediklerini ifade etti.

Karadeniz Bölgesi'nde Artış Bekleniyor

Yağış tahminlerine göre genelde mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken, özellikle Karadeniz Bölgesi'nde bir miktar artış olabileceğini vurguladı.

İklim Değişikliklerinin Etkisi

Aşırı sıcaklıkların beraberinde kısa süreli ve şiddetli yağışları getirebileceğini belirten uzmanlar, bu durumun su baskınlarına neden olabileceği uyarısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.