MEB Görevde Yükselme Sözlü Sınav Takvimi!

MEB Görevde Yükselme Sözlü Sınav Takvimi!

MEB Görevde Yükselme Sözlü Sınav Takvimi!

"Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme Yazılı Sınavı" sonuçları, 9 Temmuz 2023 tarihinde resmi olarak açıklandı. Ancak, atama takviminin hala belirtilmediğini belirtmiştik. Hürriyetçi Eğitim-Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, bu duruma dikkat çekerek MEB'e seslenmiş ve takvimin yılbaşına kadar açıklanması gerektiğini vurgulamıştı.

MEB Görevde Yükselme Sözlü Sınav Takvimi Açıklandı: İşte Detaylar

Yazılı sınavı başarıyla tamamlayan memur ve saymanlar için gözler, şimdi sözlü sınav tarihlerine çevrildi. Şef unvanlı kadrolar için sözlü sınav 6 Ocak 2024 tarihinde, şube müdürlüğü kadroları için ise 8 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Aday Sayıları ve Sınav Yerleri

Bu önemli aşamada, memur ünvanlı kadro sözlü sınavına katılacak 1,448 aday, saymanlık sözlü sınavına girecek 182 aday, şef kadrosu sözlü sınavına hazırlanan 1,712 aday ve şube müdürlüğü sözlü sınavına girecek 1,277 aday bulunmaktadır. Memur, şef ve sayman kadroları sözlü sınavları 30 büyükşehirde, şube müdürlüğü sözlü sınavları ise Ankara'da gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.