MEB, Mesleki Eğitim Çalışma Süresini Uzatma Kararı Aldı!

MEB, Mesleki Eğitim Çalışma Süresini Uzatma Kararı Aldı!

MEB, Mesleki Eğitim Çalışma Süresini Uzatma Kararı Aldı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Pazar günü sona eren uzaktan eğitim sürecinde görevli olan yönetici ve öğretmenlerin gerçekleştirdiği mesleki eğitim çalışma süresini 19 Kasım'dan 22 Kasım Çarşamba günü saat 23.59'a kadar uzattı.

Tamamlanamayan Çalışmalar İçin Ek Süre

13 Kasım Pazartesi günü başlayan ve 19 Kasım 2023 Pazar günü sona eren mesleki çalışmaları tamamlayamayanlar için süre, 22 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 23.59'a kadar uzatıldı. Bu süre zarfında birim amirlerinin videoları, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖBA) üzerinden izlenebilecek.

Bu karar, mesleki eğitimdeki önemli gelişmeleri kaçıran veya daha fazla zaman ihtiyacı duyan eğitimciler için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Aktif Katılım İçin Son Şans

Yeniden belirlenen tarih olan 22 Kasım'a kadar, eğitimcilerin mesleki gelişimlerine odaklanmaları ve birim amirlerinin yönergelerini dikkatlice takip etmeleri gerekmektedir. Özellikle ÖBA üzerinden erişilebilecek videolar, bu süre zarfında tamamlanması gereken çalışmalara dair önemli bilgiler içerecektir.

Bu uzatılmış süre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere destek sağlama ve mesleki gelişimlerini sürdürmelerine yardımcı olma konusundaki taahhüdünü yansıtmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.