MERHUM HÜDAYİ BAŞ’IN EŞİ ESEN BAŞ PERVİN TÖRE İDDİALARINI DOĞRULADI

MERHUM HÜDAYİ BAŞ’IN EŞİ ESEN BAŞ PERVİN TÖRE İDDİALARINI DOĞRULADI

MERHUM HÜDAYİ BAŞ’IN EŞİ ESEN BAŞ PERVİN TÖRE HABERİMİZİ DOĞRULADI ve "Eşimin vefatının ardından Bakan bey ve genel müdür beni aradı. Bana 'hak yerini bulacaktır' dediler.

Milli Eğitim Bakanlığı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürünü Görevden Almak İçin Neyi Bekliyor? haberimizde Muğla’nın Menteşe İlçesinde Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın  dilekçesi

Haberimiz sonrası Gazeteci Altar Zeyhan'ın konu ile ilgili Hüdayi Baş'ın eşi Esen Baş'a sorduğu sorular ve cevaplar 


 
Muğla’nın Menteşe İlçesinde Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın geçtiğimiz gün kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi sonrası yerel ve ulusal basında yayınlanan haberlerde yer alan iddialar Muğla kamuoyunda endişe ile karşılandı.

İlk olarak Avaztürk adlı internet sitesinde “Muğla’da torpile direnen başarılı eğitimci Hüdayi Baş bedelini hayatıyla ödedi” başlıklı haberin ardından Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkındaki iddiaları yalanladı. Daha sonra Mebpersonel.com sitesinde yayınlanan “Milli Eğitim Bakanlığı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürünü Görevden Almak İçin Neyi Bekliyor?” başlığı ile yayınlanan haberde Hüdayi Baş’ın Menteşe Kaymakamlığına yazdığı dilekçeye yer verildi.


 
Yapılan haberlerin ardından telefon ile görüştüğümüz Hüdayi Baş'ın eşi Esen Baş, eşinin Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından baskı gördüğünü doğruladı.
Esen Baş, "Basında yer alan dilekçe doğru. Orada yazan herşey doğru. Pervin Töre'ye benim tepki gösterdiğim konusundaki ifadeler ise gerçeği yansıtmıyor. Zaten ben Pervin Hanımla hiç karşılaşmadım. Eşim evde bana baskı gördüğünü anlatıyordu" dedi.

"BAKAN VE GENEL MÜDÜR BANA HAK YERİNİ BULACAKTIR DEDİ"

Olayın soruşturulmasına ilişkin başvuru yapılıp yapılmadığı sorusunu yanıtlayan Esen Baş, "Eşimin vefatının ardından Bakan bey ve genel müdür beni aradı. Bana 'hak yerini bulacaktır' dediler. Şuan eşimin vefatının üzüntüsü nedeniyle bu işlerle uğraşamıyorum" ifadelerini kullandı.
 

İŞTE O DİLEKCE 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.