Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den, Öğretmen Adaylarına Norm Değişikliği Şoku!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den, Öğretmen Adaylarına Norm Değişikliği Şoku!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları ve normlarla ilgili son açıklamalarını yaparak öğretmen adaylarını yeni norm değişiklikleri konusunda bilgilendirdi...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dün akşam katıldığı bir televizyon programında öğretmen mülakatlarından, öğretmen atamalarına ve norm ihtiyacına dair çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin, 68 bin öğretmen açığının olduğunu belirtti ve bu açığın özellikle Özel Eğitim Branşı öğretmen adaylarını ilgilendiren bir açıklama yaptı. Daha önceki Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in PDR normlarının artırılacağını açıklamasının ardından, öğretmen adayları bu konuda heyecanlanmıştı. Ancak Bakan Tekin, henüz böyle bir çalışma olmadığını vurguladı ve mevcut normların önümüzdeki öğretmen atamalarında geçerli olacağını belirtti.

Yusuf Tekin, ayrıca Van ilindeki bir Öğretmenler Odası ziyaretinde PDR'nin önemini vurguladı, ancak bu konunun bütçeyle ilgili sorunlar yaşadığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.