Milli Savunma Bakanlığı'ndan 35 Yaş Altı için İş Fırsatı Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 35 Yaş Altı için İş Fırsatı Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı, Müfettiş Yardımcısı pozisyonları için yeni personel alımı yapıyor. 35 yaş altındaki adaylar için kaçırılmayacak bir fırsat! Başvurunuzu yapın.

Milli Savunma Bakanlığı, 20 Eylül tarihinde personel alımı duyurusunu Resmi Gazete aracılığıyla kamuoyuna duyurdu. Bakanlık, Müfettiş Yardımcısı pozisyonları için sınav düzenleyecektir. Başvurular, adaylar tarafından personeltemin.gov.tr internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi kapsamında belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca, adayların en az dört yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Hukuk, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat, İşletme lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alım Duyurusu Yayımlandı

Başvuracak adayların, ilgili KPSS puan türünden asgari puanı almış olmaları ve başvuracakları sene Ocak ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde iletmiş olmaları da şarttır. Başvurular, 1 Ekim tarihine kadar http://personeltanim.gov.tr internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir. Adaylar, e-Devlet şifreleriyle giriş yaparak başvuru sayfasına erişebileceklerdir. Online başvuru dışında, gerekli belgeleri dilekçe veya mektup gibi fiziksel yöntemlerle gönderen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru sürecinde, adayların siteye giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerlemeleri ve tercihlerini yapmaları gerekecektir. Daha sonra "Tercihlerimi Göster" seçeneğini seçerek başvuru işlemlerini kontrol edebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.