O Ülkede Sadece 1 Pozitif Vaka Kaldı

O Ülkede Sadece 1 Pozitif Vaka Kaldı

O Ülkede Sadece 1 Pozitif Vaka Kaldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisindeki risk devam ediyor. 1.dalgayı atlatan birçok ülke normalleşme sürecine giriyor. Ülkemizin de dahil olduğu bu normalleşme sürecinde birçok ülkede pozitif vakalar iyice azalmaya başladı. Büyük Okyanus’da bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda’da pozitif vaka sayısı günden güne azaldı ve sadece 1 pozitif vaka bulunuyor. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern sosyal mesafe ve toplanma dahil yasakları kaldıracaklarını söyledi.

Ülke içinde şu anda sadece bir tane pozitif corona virüs vakası kaldığını belirten Başbakan Ardern, deniz aşırı corona virüs vakaların önüne geçmek için ise, sınır kontrollerinin devam edeceğini belirtti.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, "Corona virüs salgınıyla en erken mücadele eden ülkelerden biriyiz. Bunda başarılı olduk ve normal hayata dönen ilk ülkelerden olduk. Son 11 günde ülkemizde yeni corona virüs vakasına rastlamadık. Sadece bir tane pozitif vakamız bulunuyor" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.