Öğretmenler ve Veliler Güçlerini Birleştirdi, Öğrencilerin Hayallerini Gerçekleştirdiler!

Öğretmenler ve Veliler Güçlerini Birleştirdi, Öğrencilerin Hayallerini Gerçekleştirdiler!

Öğretmenler ve Veliler Güçlerini Birleştirdi, Öğrencilerin Hayallerini Gerçekleştirdiler!

Hakkari iline bağlı Yüksekova ilçesindeki okulumuz, öğretmenler ve velilerin güçlü iş birliğiyle adeta yeniden doğdu! Okullar ara tatilin eşiğindeyken, veliler ve öğretmenler bir araya gelerek okullarını daha iyi bir hale getirmek için kararlı bir şekilde çalıştılar.

Boyadan Tadilata: Okulu Yenileme Azmiyle

Boya ve badana işlemleri başta olmak üzere gerekli onarımlar büyük bir özveriyle gerçekleştirildi. Öğrencilerin eğitim ortamını en iyi şekilde düzenleyen öğretmenler ve veliler, okullarını öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebileceği bir mekana dönüştürdüler.

Tatil Fırsatı Değerlendirildi: Hakkari'de Bir Destan Yazıldı

Birinci dönem ara tatiliyle birlikte okullar tatil edildi. Ancak, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri memleketlerine dönmeyip Hakkari'de kaldılar. Öğrencilerinin daha ferah bir ortamda eğitim almaları için ellerinden geleni yaptılar.

Öğretmen ve Velilerin Özverili Çabası

Kendi imkanlarıyla boya ve malzeme temin eden öğretmenler ve idareciler, velilerin de desteğiyle okulun duvarlarını boyadı, sıra ve oturakları temizledi. Okulun tamamını kısa sürede temizleyen öğretmenler, ara tatilin ardından ders başı yapacak öğrencilere daha temiz bir ortam sunmanın gururunu yaşadılar.

Okul Müdürü İslam Onay'dan Açıklamalar

Okul Müdürü İslam Onay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimin sadece ders vermekle sınırlı olmadığını belirterek, "Okulu eğitime hazırlamak için ara tatili bir fırsat olarak gördük. Okulun tadilat işleri vardı. Öğretmenler ve veliler olarak ara tatili bu yönde değerlendirdik. Öğrencilerin daha nezih bir ortamda ders almaları için okulumuzun koridorlarını, sınıflarımızı boyadık. Onarılması gereken kalorifer tesisatını elden geçirdik. Kırılan, dökülen yerleri onardık." dedi.

Fedakarlık ve Teşekkür

Onay, öğretmen ve velilerin büyük fedakarlık gösterdiğini vurgulayarak, çalışmalara destek veren herkese teşekkür etti. İlçede 4 yıldır görev yapan Aslı Sabuncu da meslektaşlarıyla birlikte okulun eksiklerini gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilere Temiz ve Hijyenik Bir Ortam

Sabuncu, öğrencilere daha hijyenik bir ortam sağlamayı amaçladıklarını belirterek, "Okulu baştan sona temizledik. Okulun boyanmasına yardımcı olduk. Sıraları sildik. Öğrenciler için pırıl pırıl yaptık. Yeni dönemde öğrencilerimize güzel bir ortam oluşturduk." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.