Öğretmenlere Aşı Randevuları Verilmeye Başlandı

Öğretmenlere Aşı Randevuları Verilmeye Başlandı

Başlayan yüz yüze eğitim sonrasında öncelikle yüz yüze eğitim veren öğretmenlerin aşılanması için kovid 19 aşı randevuları sistem üzerinden bazı illerimizde verilmeye başlandı.

Bakanlık tarafından alınan karar gereği 15 Şubat tarihinde köy okullarında ki tüm kademelerde yüz yüze eğitim başlamış, şehirlerde ise 1 Marta tarihinden itibaren ilkokul, ortaokul ve lise son sınıf ile, meslek liselerinde uygulamalı derslerde yüz yüze eğitimin başlatılması kararlaştırılmıştı.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün Çorum'da öğretmenler ile birlikte korona virüs aşını vuruldu ve bu kapsamda yüz yüze eğitime başlayacak olan tüm öğretmenlerin aşılanacağı duyuruldu.

Gelen bilgilere göre bazı illerimizde yüz yüze eğitime başlayacak olan Öğretmenlere aşı randevuları verilmeye başlandı. Önümüzde ki günlerde tüm illerimizde görev yapan ve isimleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bildirilen ve sisteme işlenen öğretmenlerin aşı randevuları verilecektir.

mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.