Öğretmenleri Bekleyen Tehdit: Üye Olmayanlara Konteyner Yok!

Öğretmenleri Bekleyen Tehdit: Üye Olmayanlara Konteyner Yok!

Öğretmenleri Bekleyen Tehdit: Üye Olmayanlara Konteyner Yok!

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, Malatya'da öğretmenlerin konut sorununa dair çarpıcı bir iddiada bulundu. Başkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, özellikle Battalgazi ve diğer ilçelerde Memur-Sen ve Eğitim-Birsen'in ilçe temsilcilerinin konteyner sorumlusu yapıldığını belirterek, yeni atanan öğretmenlere ve diğer öğretmenlere "Sendikamıza üye olmazsan konteyner vermeyeceğiz." şeklinde tehditlerde bulunduklarını ileri sürdü.

Öğretmenlerin Mağduriyeti: Konteyner Sorunu

Deprem bölgesindeki öğretmenlerin konaklama sorununa hala kesin bir çözüm bulunamamış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı, konteynerler aracılığıyla bu sorunu çözmeye çalışsa da, Sendika Başkanının iddiası doğruysa, öğretmenler sadece mağdur edilmekle kalmayıp devletin kaynakları yetkili sendika için bir fırsata dönüşmüş olabilir.

ÖZAT, sosyal medya üzerinden bölgedeki bir öğretmenin yaşadığı sıkıntıyı paylaşarak yetkililere tepki gösterdi:

“Malatya’da Battalgazi ve diğer ilçelerinde, Memur-Sen ve Eğitim-Birsen'in ilçe temsilcileri, konteyner sorumlusu yapılmış, yeni atanan öğretmenlere ve diğer öğretmenlere 'Sendikamıza üye olmazsan konteyner vermeyeceğiz.' diyerek tehdit ediyor ve vermiyorlar.

Bu ne kadar ahlaksız bir harekettir. Malatya Valisi, Malatya Milli Eğitim Müdürü, Malatya'da kimse bulamadınız da bu sendikanın taşeronu kişi mi konteynırlara sorumlu yaptınız? Daha önce defalarca bu konu bize geldi inanamadık, böyle bir ahlaksızlık bir devlet memurunun yapmayacağını düşündük. Ama bugün yine az önceki paylaşımımdan sonra birçok paylaşım geliyor. Aday öğretmenlere konteyner vermek için sendika üyeliği şartı koymak her şeyden öte insanlık dışıdır buradan tüm öğretmenlere sesleniyorum Malatya'daki konteyner verilmemiş ve bu nedenle verilmemişse lütfen bize ulaşın.

Sayın Malatya Valisi, Sayın Milli Eğitim Müdürü, hatta Sayın Cumhurbaşkanı kabul ediyorsanız ben de ediyorum.

Pazartesi Günü İçişleri Bakanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına gerekli şikayetlerimizi bildireceğiz. Bu konuda ya önlem alırsınız ya da gereğini Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz yapar. Konuyla ilgili Malatya Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve sahadaki öğretmenlerle konuşması için iki Genel Başkan Yardımcımız önümüzdeki hafta içi Malatya'ya gidecektir. Böyle insanlık dışı iddiaları bizzat sahada sorgulayıp gereğini yapacaktır. Eğitim Gücü Sendikası varsa huzur vardır. Değneksiz köye Eğitim Gücü Sendikası değnekle girmiştir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.