Okul Öncesinden Liseye Yepyeni Müfredatta Öncelik Belirlendi!

Okul Öncesinden Liseye Yepyeni Müfredatta Öncelik Belirlendi!

Okul Öncesinden Liseye Yepyeni Müfredatta Öncelik Belirlendi!

Sodimer Başkanı ve müfredat çalışmalarının öncü ismi Prof. Dr. Levent Eraslan, konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkçe dersinin, 4 temel dil becerisine vurgu yaparak, tüm kademelerde müfredat programında öncelik kazandığını belirtti. Eraslan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkçe dersinin öne çıkan noktalarını vurguladı.

Eleştirilere Cevap: Öğretmen ve Akademisyen Katılımı

Türkiye Gazetesi'nden Mahmut Özay'a geçtiğimiz günlerde konuşan Eraslan, yeni müfredat çalışmalarında öğretmen eksikliği eleştirilerine karşı çıkarak yanıt verdi. Eraslan, 260 öğretmenin müfredat çalışmalarına dahil olduğunu belirtirken, aynı zamanda 200'e yakın akademisyenin de bu süreçte yer aldığını ifade etti.

Prof. Dr. Levent Eraslan'ın Açıklaması:

"Dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi dört dil becerisi, okul öncesi dönemden itibaren lise kademelerine kadar olan eğitim sürecinde bütünsel olarak öncelenmiştir."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.