Özel Okul Öğretmenleri İçin Müjdeli Haber!

Özel Okul Öğretmenleri İçin Müjdeli Haber!

Özel Okul Öğretmenleri İçin Müjdeli Haber!

Özel okullarda çalışan öğretmenler için müjdeli bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okul öğretmenlerinin yaşadığı maaş sorununu çözmek için harekete geçiyor. İşte detaylar:

Özel Okul Öğretmenlerine İyi Haber

Özel okullarda çalışan öğretmenlerin uzun süredir maaşları konuşuluyordu. Fiyat artışlarının gölgesinde kalan öğretmen maaşları, sık sık gündeme gelmekteydi. Ancak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarıyla birlikte bu konuda umutlar artıyor.

Maaşlarda Eşitlik Sağlanacak

Bakan Tekin, öğretmenlik mesleğinin kamuda ve özelde aynı statüye sahip olması gerektiğini belirtti. Bu doğrultuda yapılacak düzenlemeyle, özel okul öğretmenlerinin maaşlarında adalet sağlanacak. Nisan ayında Meclis'e sunulacak olan kanun teklifi ile bu düzenlemenin resmileşmesi bekleniyor.

Özel Sektör Öğretmenleri Memnun

Özel sektör öğretmenleri sendikası da yapılan bu düzenleme hakkında memnuniyetini dile getirdi. Sendika yetkilileri, öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi adına atılan bu adımın önemli olduğunu vurguladılar. Artık özel okul öğretmenleri de kamudaki meslektaşlarıyla aynı haklara sahip olacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.