Sürpriz Karar! Van'da Okullar için 21-22 Kasım Tatil mi Edilecek?

Sürpriz Karar! Van'da Okullar için 21-22 Kasım Tatil mi Edilecek?

Van Valiliği, son yağışlarla ilgili değerlendirmesini paylaştı. Önümüzdeki günlerde sıcaklıkların düşeceği öngörülürken, karla karışık yağmur ve kar yağışının devam edeceği tahmin ediliyor.

Okullarda Tatil Durumu: Veliler ve Öğrencilerin Dikkatine

Geçtiğimiz günlerde, Zonguldak ve İstanbul'un Şile ilçesindeki fırtına ve yoğun yağış nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edilmişti.

Van Valiliği'nin açıklamasına göre, yağışların Salı akşamına kadar devam etmesi bekleniyor. İl merkezinde yağmur olmasına rağmen, yüksek kesimlerde kar yağışı sebebiyle karayolu ulaşımında aksamalar olabileceği belirtildi.

Valilik, kav savrulması, görüş mesafesinin azalması, buzlanma ve don olayları konusunda vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bu durum, öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin 21-22 Kasım'da okulların tatil olup olmayacağı konusunda meraklanmasına sebep oldu.

Okulların Tatili İle İlgili Açıklama Bekleniyor

Van Valiliği henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bazı ilçelerde ve köylerde okulların tatil edilmesi bekleniyor. Van il merkezinde ise şu an için tatil kararı gündemde değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.