Velilerden ‘ücret’ tepkisi

Velilerden ‘ücret’ tepkisi

Korona virüs salgını nedeniyle, yaklaşık 6 aydan bu yana çocuklarını okula göndermeyen özel okul velilileri, çocuklarını okullara göndermedikleri sürenin parasını ödemek istemiyor. Kaynak Yeniçağ: Velilerden ‘ücret’ tepkisi: Binlerce kişi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan düzenleme bekliyor

Korona virüs salgını nedeniyle 15 Mart’ta tatil edilen okulların, 31 Ağustos’ta uzaktan, eylül ayında ise yüz yüze açılması planlanıyor.

Korona virüs salgını sürecinde esnafın, kiracıların ve çeşitli meslek gruplarının yanı sıra, mağduriyet yaşayan gruplardan biri de özel okul velileri oldu. Yaklaşık 6 aydan bu yana çocuklarını okula göndermeyen özel okul velileri, öğrencilerin yemediği yemeklerin paralarını ödemek istemediklerini belirtti.

Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren veliler, çok sayıda tweet atarak Millî Eğitim Bakanlığı’nın konu hakkında düzenleme yapmasını istedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.