Ankara Valiliği, Öğretmenlere Filyasyon Görevi Verilmesini Yasakladı

Ankara Valiliği, Öğretmenlere Filyasyon Görevi Verilmesini Yasakladı

Eğitim ve öğretim süreçleri başladığı için artık, öğretmen ve okul yöneticilerinin filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinden çıkarılması ve bu yönde görev verilmemesi gerekiyor.

Eğitimde, okul öncesi ve birinci sınıflarla başlayan süreç adım adım tüm sınıflara yayılmaktadır. Şuan bir çok sınıf düzeyinde eğitim faaliyeti yüz yüze olarak başlamış olup, diğer sınıf düzeylerinde uzaktan eğitim yapılmaktadır.

Diğer taraftan, Pandeminin ilk çıkış dönemi ile yaz tatilinde, öğretmenlere ve okul yöneticilerine, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinde denetim görevi verilmiştir.

Ancak bugün itibariyle artık eğitim süreci başlamış olup, il Valiliklerinin öğretmen ve okul yöneticilerini, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinden çıkarması uygun olacaktır.

Bu konuda Ankara Valiliği örnek bir uygulamaya imza atarak, öğretmen ve okul yöneticilerine görev verilmemesini istemiştir.

Haber Kaynağı: www.memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.