Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına seçim öncesi yüzde 20 zam formülü

Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına seçim öncesi yüzde 20 zam formülü

Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına seçim öncesi yüzde 20 zam formülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete Aralık ayı içerisinde yüzde 55'e yakın zam yapıldığını açıklamıştı. Bunu takiben memur ve emekli maaş zamları için ise yüzde 30 oranında zam yansıtılacağını belirtti.

Lakin artan enflasyon oranı yapılan zamlara rağmen yine alım gücünde düşüşlere sebep oldu. Asgari ücrete yapılan yüksek zam fiyatlarda ciddi yükselişlere sebep olarak, memur ve emeklilerin alım güçleri ciddi oranda eridi.

Kulislerde seçim öncesi ara zam yapılabileceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu zamları yaparken beklenmedik durumlar karşısında bu rakamları revize edebileceğini söylemişti.

Keza dediği gibi yüksek enflasyon oranları karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri ve seçim dolayısıyla vatandaşlarda beklentiler oluşmuş durumda.

Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı zammı haricinde asgari ücret, emekli ve memurlara yüzde 20 oranında yapılacak bir ara zam kayıpları önleyecektir.

Bunun yanı sıra emekli ikramiyelerinde de 2000-3000 lira civarında olması beklenti dahilinde. Vatandaşlar yıllardır zam gelmeyen emekli ikramiyelerinin de yükseltilmesini istiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

33 Yorum