Belediye, kadrolu işçi maaşlarını 17 bin 213 liraya yükseltti

Belediye, kadrolu işçi maaşlarını 17 bin 213 liraya yükseltti

Belediye, kadrolu işçi maaşlarını 17 bin 213 liraya yükseltti

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamında imzalandı. İmza töreninde Genel Sekreter Yardımcısı Funda Solak, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Harun Yıldız ve MASKİ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Hayri Okkalı ile Belediye İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin yer aldı.

'GÜLE GÜLE HARCASINLAR'


İmza töreni öncesinde açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Belediye İş Sendikası ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüzde çalışan kadrolu işçi kardeşlerimizle ilgili toplu sözleşmeyi hayırlısıyla neticelendirdik. Haziran 2022’de sağladığımız mutabakat sonucu, ortalama 8 bin 608 lira olan kadrolu işçi kardeşimizin maaşı, yaptığımız anlaşma gereği bugün itibariyle yüzde 99.96 oranında bir artış sağlayarak ortalamamızı 17 bin 213 TL’ye çıkarmış bulunuyoruz. 2022 yılında biliyorsunuz Türkiye’de gerçekleşen yılsonu enflasyon oranı 64.27 olarak açıklanmıştı. Bunun üstüne yüzde 36 gibi bir refah payı işçi kardeşlerimize enflasyon altında ezdirmemek adına verdiğimiz ilave ek ücrettir. Güle güle harcasınlar. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bir aile. Bu ailemizin içerisinde bu işçi kardeşlerimiz de var. Onların memnuniyeti, onların sahada vermiş oldukları hizmet, bizlere ve tüm Manisa halkına hizmet olarak kabul ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun diyorum.” diye konuştu.

Belediye-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin de kadrolu işçilere yapılan maaş zammı için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kadrolu işçilere ilişkin toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum