Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu: Asgari ücret, emekli ve memur zammını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu: Asgari ücret, emekli ve memur zammını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu: Asgari ücret, emekli ve memur zammını açıkladı

Türkiye 81 ilde sandık başına gitti ve yeni cumhurbaşkanı belirlendi. Recep Tayyip Erdoğan yeniden seçilerek Türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı oldu. Seçim öncesi emekliye ve Asgari ücretle çalışanlara birçok vaatte bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimden hemen bir gün sonra da sözünü tuttu. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında asgari ücret zammı ve emekli maaş zammı ile ilgili çok kritik açıklamalarda bulundu. Peki, emekli ve asgari ücretleri ne kadar zam geliyor? Emekli maaş zammı ve asgari ücret zammı ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika emekli ve asgari ücret zammı açıklamaları haberimizde…

Emekli memur ve Asgari ücretli seçimden hemen sonra cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek açıklamaları heyecanla bekliyordu. Seçim öncesi katıldığı mitinglerde sık sık maaş zamları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan neredeyse tüm kesimlere yüksek artış sözü vermişti. Özellikle Asgari ücretli memur ve emekli seçimden hemen sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tutumunu merak ediyordu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'de yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Bu gelişme Sonrasında da katıldığı ilk canlı yayında emekli ve asgari ücretliye verdiği sözü tuttu. Asgari ücret zammı ve emekli maaş zammı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bomba açıklamalar geldi. Milyonlarca kişi bu açıklama sonrasında rahat nefes alacak. Üstelik maaş zamları ile ilgili tarihte belli oldu. İşte cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika zam açıklamaları...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EMEKLİ VE MEMURA SÖZÜNÜ UNUTMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sonrası yapacağı açıklamalar milyonlarca emekli ve memur tarafından heyecanla bekleniyordu. Seçimden bir gün sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli ve memura verdiği sözü unutmadı. Milyonlarca emekli ve memuru bu haberle çok sevinecek Çünkü maaş zamları kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan verdiği tüm sözleri tutacağını belirtirken emekli memur ve asgari ücretliye Okkalı zam geleceğini duyurdu.

Zaten en düşük memur maaşı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Memurların en düşük maaşı 22.000 TL'ye yükselecek. En düşük emekli maaşı ile ilgili tahmin ise 10.000 TL civarında. Yeni asgari ücretin ise 12.500 TL'ye yükselmesi bekleniyor.

KABİNE KURULDUKTAN SONRA ZAM ORANLARI NETLEŞECEK

Türkiye'nin heyecanla beklediği Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandır Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin yeniden Cumhurbaşkanı oldu. Şimdi ise gözler yeni kabinenin kurulmasında nokta Çünkü başta emekli maaşları memur maaşları ve asgari ücret zammı olmak üzere tüm zamlı Maaşlar yeni kabine kurulduktan sonra belli olacak. Yeni kabinenin kurulması ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı maaş zamları için yeni çalışmalarını yürütecek.

MAAŞ ZAMMI TARİHLERİ NETLEŞTİ

Asgari ücretli emekli ve memur Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrasında rahat bir nefes alırken maaş zammı tarihleri de belli oldu. Emekli ve memura maaş zamları Temmuz ayında yapılacak. Şimdi hızlı bir şekilde yeni kabininin kurulması ve maaş zamları ile ilgili görüşmelerin tamamlanması bekleniyor. Alınan son bilgiye göre de kabine Cuma günü açıklanacak. Yeni kabine ve yeni meclis hemen çalışmalara başlayacak milyonlara müjdeli haberler peş peşe verilecek.

Kaynak:tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum