Kabine sonrası kulis bilgisi: Bakanlar morali bozuk ayrılmış

Kabine sonrası kulis bilgisi: Bakanlar morali bozuk ayrılmış

Kabine sonrası kulis bilgisi: Bakanlar morali bozuk ayrılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs tarihinde yeniden seçilmesinin ardından herkesin gözü kulağı yeni açıklanacak kabinede. Konuyla alakalı pek çok iddia ortaya atılsa da yeni kabineyi belirleyecek olan isim Recep Tayyip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün eski kabine üyeleriyle bir kez daha toplantı gerçekleştirdi. Bazı bakanların kabinede tekrar yer alacak beklentisi olsa da dün yapılan kabine sonrası Erdoğan'ın tamamıyla kabineyi yenileyeceğim mesajı olduğuna dair kulis bilgileri gelmeye başladı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, dün CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programında yeni kabineyle ilgili son kulis bilgilerini paylaştı.

Selvi, bakanlarının moralinin bozuk olduğunu ve Cumhurbaşkanının "komisyonlardaki risklerden dolayı milletvekillerinin istifası olmayacak, yeni arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz" dediğini söyledi. Bazı milletvekillerinin istifa edip yeniden bakan olması bekleniyordu.

Selvi, ayrıca yeni kabinede olması beklenen isimleri de paylaştı. İşte Selvi'nin konuşmasında öne çıkanlar:

TBMM başkanlığı için AKP'li Numan Kurtulmuş'un ismi öne çıkıyor.


İki cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir. Ekonomiden sorumlu olan pozisyon için Mehmet Şimşek'in ismi öne çıkıyor. Ancak Mehmet Şimşek'in bazı soruları olduğu ve belki yeni bir görüşme yapabileceği belirtiliyor.


Ticaret Bakanlığı'na Lütfü Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na ise Cevdet Yılmaz'ın getirilmesi konuşuluyor.


Enerji Bakanlığı için ise EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile Enerji Bakanı Yardımcısı Alparslan Bayraktar'ın ismi geçiyor.


Bu bilgiler, yeni kabinede yer alması beklenen isimlere dair kulis bilgileridir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.