Kira Yardımı Kararı Kesinleşti: Hakem Kurulu Kararını Açıkladı!

Kira Yardımı Kararı Kesinleşti: Hakem Kurulu Kararını Açıkladı!

Hakem Kurulu'nun Kira Yardımı Kararı! 2024-2025 Toplu Sözleşme görüşmelerinde kira yardımı ve diğer konuların durumu netleşti. Detaylar haberimizde!

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, kira yardımı konusundaki kararını son toplantısında verdi. 1 Ağustos'ta başlayan ve 2024-2025 yıllarını kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde uzlaşı sağlanamamıştı. İktidarın teklifleri konfederasyonlarca reddedilmiş, bu durumun ardından Kamu Görevlileri Hakem Kurulu devreye girmişti.

Reddedilen Maddeler İçinde Kira Yardımı da Bulunuyor

Hakem Kurulu'nun son toplantısında 55 madde görüşüldü. Ancak bu maddelerden 40'ı reddedildi. Görüşülen 45 madde arasında kira yardımı da yer alıyordu ve maalesef reddedilen maddeler arasına katıldı.

Kalan Maddelerde Neler Var?

Reddedilen maddelerin yanı sıra, kurul tarafından kabul edilen ve üzerinde çalışılan bazı konular da bulunuyor. Bu maddeler arasında maaş zammı oranları, enflasyon farkları ve refah payı gibi konular yer alıyor. Özellikle memur maaşları ve emeklilik aylıklarındaki artışlar belirgin bir şekilde ele alınıyor.

Kira Yardımı ve Diğer Yardımların Durumu

Kira yardımı, evlenme yardımı, doğum yardımı ve ölüm yardımı gibi konular da Kurul tarafından değerlendirilen ve maalesef reddedilen maddeler arasında yer alıyor. Bu konuların memur ve kamu görevlileri için önemi büyük. Ancak Kurul'un verdiği kararlar bu yardımların uygulanmasını engelleyecek yönde oldu.

Son Karar 31 Ağustos'ta Açıklanacak

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun son kararı 31 Ağustos'ta açıklanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.