Memur maaşlarında yeni gelişme! 5 bin Lira intibak zammı ve yüzde 45 enflasyon farkı..

Memur maaşlarında yeni gelişme! 5 bin Lira intibak zammı ve yüzde 45 enflasyon farkı..

Memur maaşlarında yeni gelişme! 5 bin Lira intibak zammı ve yüzde 45 enflasyon farkı..

Memur maaşlarına zam son dakika gelişmeleri milyonlarca kamu çalışanının son dönemlerde en çok konuştuğu konular arasında yer alıyor. En düşük memur maaşına yapılan zam sonrasında üst kademedeki memurların maaşına gelecek olan zam ve ikramiye beklentileri giderek artıyor. Özellikle en düşük memur maaşının 22.000 TL olması beklentileri daha da arttırdı. Memura sevindirici müjdelerde gelmeye başladı. Temmuz ayında yapılacak olan zam öncesi yeni tahminler talepler ve rakamlar ortaya çıktı. Memur maaşlarına gelecek zammıyla ilişkin yeni bilgiler var. Ondan sonraki dakika bilgisine göre memura 33.000 maaş ek 5.000 seyyanen zam ve %45 enflasyon zammı ödenecek. Böylece memura zam rekora koşacak.

Seçim öncesi zam haberleri yine en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece 3 gün kalırken milyonlarca kamu çalışanı da bir an önce zamlı maaşlarını öğrenmek istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada en düşük memur maaşını 22.000 TL olarak açıklamıştı. Temmuz ayında en düşük memur maaşının bu rakama yükselmesi beklenirken diğer kamu çalışanları da maaş zammını öğrenmek istiyor. Başkent kulislerinde memura zam haberleri resmen çalkalanıyor. Yeni zam oranları ve yeni rakamlar ortaya çıkmaya devam ediyor. SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz’den milyonlarca kamu çalışanını sevindirecek son dakika haberi geldi. Sendikaların zam talepleri belli oldu memurlar bu haberi duyunca çok sevinecek.

MEMURA ZAM SON DAKİKA 2023

En düşük memur maaşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 22 bin TL olarak buyurulmuştu. Yani temmuz ayından itibaren en düşük memur maaşı artık bu rakama yükselecek. Ancak üst kademedeki memurların maaş zammı ile ilgili Henüz bir açıklama yapılmadı. Normal şartlarda memur maaşlarına zam 6 aylık enflasyon verileri ve refah Payı ile birlikte belli oluyor. Şu anda da enflasyon verileri 4 aylık %15 civarında oldu. Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na göre 6 aylık enflasyon %20 civarında olacak. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği refah Payı kararı memur maaş zammı için son derece belirleyici hale gelecek.

SENDİKALARIN TALEPLERİ ORTAYA ÇIKTI

Ankara kulislerinde dolaşan bilgilere göre memur sendikalarının yeni talepleri ortaya çıktı. Memur maaşlarına yapılacak olan zam sonrası en düşük maaşın 33 bin TL olması yılda 2 maaş ikramiye verilmesi 5000 TL seyyanen zam ve %40 oranında enflasyon zammı isteniyor. Memur sendikaları memurlarının refah payının Bu sayede artabileceğini düşünüyor.

MEMURA ARA ZAM NE KADAR OLACAK?

Peki, memura ara zam ne kadar olacak? Memur maaşları ne kadar artacak? Kaynaklardan alınan bilgilere göre memur maaşlarına ara zam için kamu işçilerine yapılan zam belirleyici olacak. Geçtiğimiz günlerde toplu iş sözleşmesi imzalanan kamu işçilerine en düşük maaş 15.000 TL olarak belirlenmiş aynı zamanda %45 oranında zam yapılmasına karar verilmişti. Gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan memur emekli ve asgari ücretliye aynı oranda zam yapılmasını istiyor. Bu durumda da yapılacak olan zam oranının %45 olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

26 Yorum